Austro-Węgry Strona Główna Austro-Węgry
Historia wyjątkowego wielonarodowego państwa Habsburgów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Franz
2014-12-03, 01:36
Proponowane zmiany w regulaminie
Autor Wiadomość
Franz
Admin

Wysłany: 2006-01-04, 19:58   Proponowane zmiany w regulaminie

Zamieszczam poniżej najnowszą wersję regulaminu, która wkrótce wejdzie w życie. Między innymi wprowadziłem do regulaminu zapisy o wewnętrznych regulaminach stanowionych przez moderatorów oraz włączyłem treść regulamin zapisy odnoszące się do jego egzekucji w oparciu o system ostrzeżeń. Reszta zmian jest kosmetyczna.

Cytat:
1.Regulamin dotyczy wszystkich użytkowników forum i zobowiązani są oni do jego przestrzegania.

2.Użytkownik forum zobowiązany jest do:
a.)Zachowania kulturalnego
b.)Dbania o poziom toczonych dyskusji
c.)Dbania o porządek na samym forum
d.)Brania udziału w życiu forum
e.)Posiadania wiedzy elementarnej w temacie, w którym się wypowiada
f.)Szanowania innych stanowisk i poglądów które nie są zbyt daleko posuniętymi spekulacjami czy przekłamaniami.
g.)Poprawności składniowej i ortograficznej swoich wypowiedzi.

3.)Wszelkie sprawy, problemy i konflikty nieopisane w regulaminie rozwiązuje Administrator główny forum będący najwyższą instancją na forum dbająca o jego rozwój i sprawne funkcjonowanie.

4.)Administrator główny może wyznaczać swoich współpracowników w postaci administratorów i moderatorów, którzy pełnią funkcje administracyjne w wyznaczonych im obszarach forum.

5.)Moderatorzy i administratorzy mogą tworzyć w podległych im działach wewnętrzne regulaminy, które obowiązują użytkowników piszących w tych działach na równi z regulaminem głównym.

6.)Egzekwowanie regulaminu będzie odbywało się przez system ostrzeżeń, w który jest wyposażone forum. Według następujących reguł:

Jedno ostrzeżenie pełni rolę upomnienia i nie niesie ze sobą żadnych ograniczeń w prowadzeniu dyskusji.

Drugie ostrzeżenie odbiera możliwość pisania na forum i czyni z użytkownika jedynie biernego obserwatora dyskusji

Trzecie równa się odebraniu dostępu do forum.

Ostrzeżenia będą przyznawane wyłącznie przez Administratora, moderatorzy takiej możliwości nie posiadają.
Termin wygaśnięcia ostrzeżenia ustala Administrator.

7.)W przypadku braku poprawy ze strony użytkownika, który uprzednio otrzymywał ostrzeżenia administrator może podjąć decyzję o trwałym usunięciu go z forum i gdy uzna to za konieczne może mu odebrać wszelki dostęp do forum.

CK Tiger
II. Wicepremier/Generaloberst
A.E.I.O.U.

Wysłany: 2006-01-05, 15:18   

Franz napisał/a:
2.Użytkownik forum zobowiązany jest do:
(...)
f.)Szanowania innych stanowisk i poglądów które nie są zbyt daleko posuniętymi spekulacjami czy przekłamaniami.

Aha. Tylko kto ustala, co jest "daleko posuniętymi spekulacjami lub przekłamaniami?
Ja, Radetzky nach, ja mit HURRAH!

Franz
Admin

Wysłany: 2006-01-05, 15:22   

Ja ustalam :)

Ten zapis jest zresztą już od dawna i obecnie też jest w mocy.

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall
Seine Apostolische Majestät

Wysłany: 2006-01-06, 19:03   

jak na razie Franz się za bardzo nie czepiał, więc myślę, że można mu jeszcze zaufać :mrgreen:

Trotta
Książę
In deinem Lager, Österreich!

Wysłany: 2006-01-10, 00:10   

Mam pytanie-
czy "termin wygaśnięcia ostrzeżenia określa Administrator" w chwili jego udzielania, czy też po jakimś czasie- wg uznania- informuje, że wygasło?
W związku z tym, może warto byłoby zrobić jakiś rejestr- skoro i tak fakt udzielenia upomnienia jest uwidoczniony przy profilu? Np. datę udzielenia upomnienia, czas na jaki "zapadło" i króciutkie uzasadnienie na dwa- trzy zdania z powołaniem na konkretne zachowanie (drobny cytat dokumentujący występek ostrzeganego). Mam świadomość, że dołoży to nieco pracy, ale może warto- będzie większa przejrzystość, będzie to "uczciwe" wobec ostrzeganych, może wreszcie pomóc w wyrabianiu pożądanych postaw forumowiczów :lol: Spełnia też standardy "administracji konstytucyjnej".
Propozycja nie stanowi sugestii otwarcia jakiejś dyskusji co do odwołań od ostrzeżeń- chyba że Admin ma nadmiar czasu, ale nie sądzę...Myślę, że oświecony absolutyzm w wymiarzaniu ostrzeżeń jest optymalny, skoro nie był dotychczas nadużywany. Wątek z uzasadnieniami ostrzeżeń powinien zatem nie dawać możliwości podklejania postów. Komunikat i tyle.

Franz
Admin

Wysłany: 2006-01-10, 20:16   

Zawsze do każdego ostrzeżenia daje uzasadnienie.
Uzasadnienie ostrzeżenia powinno być widoczne po kliknięciu na cyfrę widoczną przy czerwonym pasku - symbolu ilości ostrzeżeń.
Odwołań od ostrzeżeń nie ma i opcji takiej nie przewiduje.

Trotta
Książę

Wysłany: 2006-01-10, 21:30   

Franz napisał/a:

Uzasadnienie ostrzeżenia powinno być widoczne po kliknięciu na cyfrę widoczną przy czerwonym pasku - symbolu ilości ostrzeżeń.

Tego nie wiedziałem- więc odkryłem własną Amerykę tą propozycją :oops: Wybacz nieuwagę !

Franz
Admin

Wysłany: 2006-01-10, 21:36   

Bywa i tak że człowiekowi spostrzegawczość wysiądzie:)

Trotta
Książę

Wysłany: 2006-01-18, 13:15   

Jeszcze co do ostrzeżeń:
Franz, jest to dla mnie jednak problem. Bo uzasadnienie do podwójnego ostrzeżenia "allonsanfana" głosi "za to, za co wcześniej"- tylko że nijak nie można odnaleźć, za co wcześniej. Ani nie chcę się czepiać, ani przypisywać Ci złej woli- ale to po prostu nie jest przejrzyste.

Trotta

Franz
Admin

Wysłany: 2006-01-18, 18:32   

Allonsanfan wie i to starczy bo mogłoby już nie być wśród użytkowników.

Poza tym twój post jest nie we właściwym miejscu.

Trotta
Książę

Wysłany: 2006-01-18, 20:44   

Franz napisał/a:

Poza tym twój post jest nie we właściwym miejscu.

Bo pisałem o tym w temacie "tumult styczniowy" (poprzedniej nazwy nie pamiętam), który obecnie jest zamknięty. Ponieważ jestem zwolennikiem wpisu w regulaminie czegoś na temat recydywy i jestem zwolennikiem tego, że jeśli ktoś dostaje "doppelschuss" za recydywę, to powinno wynikać z jego konta, że kiedyś rzeczywiście był już za to samo karany.
Wątek nosi tytuł "proponowane zmiany w regulaminie", więc chciałbym jeszcze raz taką zmianę zaproponować. Chodzi mi wyłącznie o przejrzystość wymierzania kar, które- w wypadku podwójnego ostrzeżenia- przyjemne nie są (bo kara nia ma być przyjemna :wink: )
Wpisałem więc to tutaj- ale obiecuję więcej na ten temat nie nawijać, skoro propozycja podoba się wyłącznie mnie :mrgreen:

Franz
Admin

Wysłany: 2006-01-18, 20:48   

Będę pamiętał o tej propozycji:)
Teraz spokój i pisać o A-W marsch!

Trotta
Książę

Wysłany: 2006-01-18, 21:09   

Uff,
a już się bałem, że jestem nadmiernie upierdliwy :lol:
idę siedzieć... i myśleć, co by to o AW merytorycznie popisać :lol:

Franz
Admin

Wysłany: 2006-01-25, 20:13   

Wszelkie propozycje odnośnie zmian w regulaminie wnoszone przez osoby naruszające ów regulamin uznaje za niepoważne dlatego też uległy one usunięciu.

Franz
Admin

Wysłany: 2006-02-11, 15:50   

To jest moja najnowsza propozycja:

Cytat:
1.Regulamin dotyczy wszystkich użytkowników forum i zobowiązani są oni do jego przestrzegania.

2.Wszelkie sprawy i problemy nieopisane w regulaminie rozwiązuje Administrator główny będący na forum najwyższą władzą

3. Administrator główny dba o rozwój, sprawne funkcjonowanie forum, a także dokonuje ostatecznej wykładni niniejszego regulaminu

4.Administrator główny może wyznaczać swoich współpracowników w postaci administratorów i moderatorów, którzy pełnią funkcje administracyjne w wyznaczonych im obszarach forum.

5. Moderatorzy i administratorzy są pomocnikami administratora głównego oraz opiekują się wyznaczonymi im częściami forum.

6. Moderatorzy i administratorzy zobowiązani są do kierowania się dobrem forum, dbania o porządek na nim i rozwijania powierzonych im części forum.

7. Od decyzji moderatorów i administratorów użytkownik może odwołać się do administratora głównego. Jednakże proszę traktować to jako ostateczną drogę postępowania w sytuacji jakiegoś sporu.

8. Moderatorzy i administratorzy mogą tworzyć w podległych im działach wewnętrzne regulaminy, które obowiązują użytkowników piszących w tych działach na równi z regulaminem głównym.

9. Użytkownikiem forum jest każda osoba która zarejestrowała się na forum i przynajmniej raz zabrała głos w dyskusji bądź zamieściła jakiś materiał.

10.Użytkownik forum zobowiązany jest do:

a.)Zachowania kulturalnego
b.)Dbania o poziom toczonych dyskusji
c.)Dbania o porządek na forum
d.)Brania udziału w życiu forum
e.)Posiadania wiedzy elementarnej w temacie, w którym się wypowiada
f.)Szanowania innych stanowisk i poglądów.
g.)Unikania spekulacji i przekłamań.
h.)Poprawności składniowej i ortograficznej swoich wypowiedzi.
i.)Wskazywania źródeł i autorstwa publikacji zamieszczanych na forum, a nie będących jego dziełem.
j.)Unikania tematów zbyt daleko odbiegających od tematu forum i mogących wzbudzić niepotrzebne poruszenie.
k.)Kierowania się "Zaleceniami co do prowadzenia dyskusji na forum" zamieszczonymi >>tu<<
l.)Zapoznania się z niniejszy regulaminem

11.)Egzekwowanie regulaminu będzie odbywało się przez system ostrzeżeń, w który jest wyposażone forum. Szczegóły systemu ostrzeżeń zamieszczone są >>tu<<

Franz
Admin

Wysłany: 2006-02-14, 13:35   

Zmiany regulaminu wejdą w życie w najbliższy weekend.

pablo
V. Radca nadworny/Generalmajor
na froncie pod Lublinem

Wysłany: 2008-12-16, 07:27   

Franz napisał/a:

Odgrzebuję temat, ale nasunęło mi się pytanie co do sytuacji, która jest "ścigana z urzędu" na innych forach a u nas teoretycznie nie jest zabroniona - jak regulamin ma się do pisania przez jednego użytkownika dwóch-trzech postów jeden pod drugim (zamiast łączenia ich w jedną całość)?

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2008-12-16, 10:41   

przyznaję bez bicia, że czasem i mi zdarza się tak zrobić, czasem jest tak szybciej jak czegoś zapomnę jeszcze istotnego. u nas raczej nie występuje problem nabijania sobie sztucznego postów, więc chyba nie warto się tym przejmować.

CK Tiger
II. Wicepremier/Generaloberst
A.E.I.O.U.

Wysłany: 2008-12-16, 14:46   

Popieram Pudelka.
Ja, Radetzky nach, ja mit HURRAH!

Franz
Admin

Wysłany: 2009-01-09, 08:06   

pablo napisał/a:
Franz napisał/a:

Odgrzebuję temat, ale nasunęło mi się pytanie co do sytuacji, która jest "ścigana z urzędu" na innych forach a u nas teoretycznie nie jest zabroniona - jak regulamin ma się do pisania przez jednego użytkownika dwóch-trzech postów jeden pod drugim (zamiast łączenia ich w jedną całość)?

To jest sprawa nie tak znowu jednoznaczna. Wyróżniam dwie sytuację:
1) Gdy pisanie postów jeden pod drugim w sposób oczywisty wynika z niedbalstwa o porządek na forum, a czasem także z niewiedzy, że istnieje opcja edytuj.
2) Gdy tego typu pisanie ma na celu przypomnienie jakiegoś tematu. To według mnie jest dopuszczalne ale też w granicach rozsądku. Załóżmy, że jakiś temat przygasł i ktoś w nim rok temu napisał ostatni post, a teraz chciałby się np. dowiedzieć czy są jakieś nowe informacje. Wtedy to pod tym swoim postem sprzed roku pisze nowy przypominający ów temat. Oczywiście uporczywa reanimacja tematu nie jest wskazana:)

Art
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-09, 10:54   

Jeśli o mnie chodzi, to podwójne posty powstaja wtedy, kiedy po napisaniu wciskam "wyślij", komputer coś miele i wyskauje napis o jakimś błędzie, no to odruchowo walę raz jeszcze, a tu za chwilę okazuje się, że post już jest na Forum...
Tu akurat rola moderatorów, którzy powinni to czyścić i z tego, co widzę, robią to - bo po jakimś czasie dostaję info, że podwójny post usunięty.

Ursus
Hrabia
FAHNEN.republika.pl

Wysłany: 2009-01-09, 22:27   

Art napisał/a:
Jeśli o mnie chodzi, to podwójne posty powstaja wtedy, kiedy po napisaniu wciskam "wyślij", komputer coś miele i wyskauje napis o jakimś błędzie, no to odruchowo walę raz jeszcze, a tu za chwilę okazuje się, że post już jest na Forum...
Tu akurat rola moderatorów, którzy powinni to czyścić i z tego, co widzę, robią to - bo po jakimś czasie dostaję info, że podwójny post usunięty.

Dobra diagnoza. Każdemu zdarzają się "lagi" w połączniu.

WRACAJĄC DO TEMATU...
Proponuję wprowadzić w regulaminia zakaz poruszania tematów skrajnie kontrowersyjnych, zdanie o których jest sprawą religii czy systemu wartości.

To oczywiście na fali ostatnich wydarzeń. Żal było patrzeć jak biją pianę ludzie, których szanuję, za to co wiedzą i sobą reprezentują. A po jaką cholerę wogóle wchodzić na te tematy? Po jaką cholerę? Mówmy o religii w odniesieniu do naszej historycznej monarchii - jasne. Każdy ma swoją rację, ale zauważyłem, że ludzie, którzy maja bezkrytyczny obraz wyznawanej przez siebie religii potrafiliby odgryźć drugiemu za nią rękę... Fakt - ich adwersarze nie zostawali w tyle... A po cholerę to tu?

Franz
Admin

Wysłany: 2009-01-09, 23:52   

Jest już regulaminie odpowiedni zapis:

10.Użytkownik forum zobowiązany jest do:

j.)Unikania tematów zbyt daleko odbiegających od tematu forum i mogących wzbudzić niepotrzebne poruszenie.

--

Jednocześnie nie ma co uciekać się do jakiejś jałowej wymuszanej neutralności aksjologicznej. Nie każda apologetyka związana jest z odgryzaniem rąk…
Forum to marne narzędzie do krzewienia swojego punktu widzenia świata i choćby przez wzgląd na nieskuteczność tego narzędzia proszę sobie te działania darować:)

Art
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-10, 12:52   

Z odgryzaniem rąk to bardziej kynologia, bo to specjalność pitbulli... :mrgreen:

Osobiście zobowiązuję sie pod karą ciężkiego słupka do wstrzemięźliwości daleko idącej, ale w przypadku bezprzykładnej prowokacji nie dam sobie ręki odgryźć...
Choć z reguły poniewczasie dochodzę do wniosku, że pewne sprawy lepiej omijać, niz w nie wdepnąć...
Za chwile uniesień z reguły się płaci... Dosłownie i w przenośni... :lol:

pablo
na froncie pod Lublinem

Wysłany: 2009-01-11, 12:16   

Art napisał/a:
Osobiście zobowiązuję sie pod karą ciężkiego słupka do wstrzemięźliwości daleko idącej, ale w przypadku bezprzykładnej prowokacji nie dam sobie ręki odgryźć...

A ja bym proponował nie reagować na takie zaczepki (chociaż czasem jest ciężko sie powstrzymać), spokojnie zgłosić to Administracji i czekać na podjęcie odpowiednich kroków. Bo odpowiadając na prowokację wywołujemy tylko niepotrzebne spięcia...

Art
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-11, 12:31   

Raz jeszcze przepraszam wszystkich Kolegów, mam nadzieję, że więcej nerwy mnie nie poniosą... :oops:

Ursus
Hrabia
FAHNEN.republika.pl

Wysłany: 2009-01-11, 13:36   

pablo napisał/a:
A ja bym proponował nie reagować na takie zaczepki (chociaż czasem jest ciężko sie powstrzymać), spokojnie zgłosić to Administracji i czekać na podjęcie odpowiednich kroków. Bo odpowiadając na prowokację wywołujemy tylko niepotrzebne spięcia...

Otóż to!

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2009-01-12, 22:28   

Ursus napisał/a:
Proponuję wprowadzić w regulaminia zakaz poruszania tematów skrajnie kontrowersyjnych, zdanie o których jest sprawą religii czy systemu wartości.

kontrowersyjność to pojęcie względne. myślę, że "chłodna głowa" jest najlepszym podejściem

pablo
na froncie pod Lublinem

Wysłany: 2009-01-13, 07:36   

Ursus napisał/a:
(...) zdanie o których jest sprawą religii czy systemu wartości.

To by było dobre - gdy dyskusja schodzi na tematy religijne lub inne, w których każdy ma silnie wyrobione zdanie to trudno o zachowanie spokoju i od razu zaczynają się "krucjaty na niewiernych" i "palenie na stosie heretyków". Lepiej takie tematy omijać a skupić się na tym co jest rzeczywistym przedmiotem tego Forum...

Airacobra
XII. Praktykant/Fähnrich
Wielbiciel historii wojennej

Wysłany: 2009-04-16, 08:49   

Tylko jak to uczynić Pablo, skoro Admin knebluje niewygodnych mu dyskutantów. Pozostaje chyba przenieść się tylko na inne forum, lub poczekać na odpalenie nowego Fahnen.

pablo
na froncie pod Lublinem

Wysłany: 2009-04-16, 13:29   

Całe szczęście, że ta blokada jest ponoć tymczasowa (pytanie - do kiedy?). Bo w przeciwnym razie faktycznie należałoby zmienić regulamin, który aktualnie jest - moim zdaniem - "nieco" naruszany. Chodzi mi głównie o pkt 9, 12 i 16 działu "Administracja", a także o stosowanie sankcji, których nie przewiduje dział "Egzekwowanie regulaminu" (tam jest tylko mowa o ostrzeżeniach)...

Cytat:
Administracja
(...)
9. Administrator główny dba o rozwój, sprawne funkcjonowanie serwisu, a także dokonuje ostatecznej wykładni niniejszego regulaminu.
(...)
12. Administratorzy pomocniczy i moderatorzy powinny kierować się dobrem forum, dbać o porządek na nim i rozwijać powierzone im jego części.
(...)
16. Administratorzy pomocniczy i moderatorzy zobowiązani są do przenoszenia wypowiedzi nie spełniających wymogów forum do działu „Odwach”. Zapis ten nie dotyczy wypowiedzi, które z różnych przyczyn, uległy zwielokrotnieniu.
(...)

Egzekwowanie regulaminu

18. Egzekwowanie regulaminu odbywa się za pomocą stopniowalnych ostrzeżeń. Według następujących zasad:
a.)Jedno ostrzeżenie pełni rolę upomnienia i nie niesie ze sobą żadnych ograniczeń w prowadzeniu dyskusji.
b.)Drugie ostrzeżenie odbiera czasowo możliwość pisania na forum i czyni z użytkownika jedynie biernego obserwatora dyskusji
c.)Trzecie ostrzeżenie równa się czasowemu odebraniu dostępu do forum.

19. Sprawy bardziej złożone kierowane mogą być przez Administratora głównego do działu ds. rozwiązywania sporów.

(...)
22. W przypadku braku poprawy ze strony użytkownika, który uprzednio otrzymywał ostrzeżenia Administrator główny może:
a.)Podjąć decyzję o ponownym zastosowaniu systemu ostrzeżeń, zwiększając jednocześnie jego represyjność, a zatem ilość jednorazowo przyznawanych ostrzeżeń.
b.)Podjąć decyzję o trwałym usunięciu użytkownika z forum, a gdy uzna to za konieczne może mu odebrać również wszelki dostęp do forum.

Punkt 22 nic nie mówi o blokowaniu pozostałym użytkownikom możliwości edycji lub usuwania swoich postów ani w ogóle o odpowiedzialności zbiorowej. Tak więc obecne działania prewencyjne wykraczają poza ramy Regulaminu. A tymczasem większość (jak sądzę) użytkowników liczy na "powrót do normalności"...

Franz
Admin

Wysłany: 2009-04-16, 16:07   

Nie ulega wątpliwości, że nadzwyczajne postępowanie wobec Arta przekracza regulamin. Konsekwentne stosowanie jego zapisów spowodowałoby usunięcie tego użytkownika już jakiś czas temu. Takie są możliwe następstwa powrotu do normalności. Chcesz tego?
Jeżeli ktoś swoim działaniem godzi w „racje stanu” forum to nic dziwnego, że jest w pewnym sensie „wyjęty spod jego prawa”. Tak np. było w przypadku użytkownika M.Łopaty.
Na forum są niepisane zasady, będące wynikiem praktyki jego funkcjonowania. Dawniej jakbyś np. nadał sobie nazwę użytkownika, która odwoływałby się do „tradycji” totalitaryzmu to po uprzednim upomnieniu zostałbyś usunięty. Nie było wtedy zapisu mówiącego o tym, że takie nazwy nie są tolerowane. Podobnie sprawa ma się ze spamerami ich posty są usuwane a konta blokowane mimo iż regulamin mówi jasno, że powinienem zastosować system ostrzeżeń – tyle, że jego stosowanie np. przyznanie 1 ostrzeżenia nie zapobiegłoby szkodom. Powinienem też takiego użytkownika traktować ulgowo bo to przecież jego początki na forum – tak mówi praktyka działania forum, która w tym momencie zderza się z niepisaną zasadą zwalczania spamu - mimo to usuwam spamerów od razu.
Regulamin nie może regulować wszystkiego, to w przypadku takich inicjatyw jak forum jest chyba naturalne. Inaczej regulacje urastały by do absurdalnych rozmiarów.
Poza tym Pablo jeżeli czytałeś moje wcześniejsze wypowiedzi to wiesz dobrze, że ograniczenie ogólne w zakresie edycji wypływa z niemożliwości zablokowania edycji tylko jednemu użytkownikowi. Powtarzam: ograniczenie edycji jest tymczasowe – zostanie zniesione jeśli uznam, że sytuacja uległa poprawie. Jeżeli ktoś chce coś wyedytować niech wyśle mi prywatną wiadomość co gdzie zmienić.

Art
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-16, 17:36   

Cóż, za nadzwyczajne postępowanie w stosunku do mojej osoby dziękuję, ale zgodnie z Regulaminem Forum proszę wobec tego o zastosowanie poniżej zacytowanego ustępu z regulaminu:

19. Sprawy bardziej złożone kierowane mogą być przez Administratora głównego do działu ds. rozwiązywania sporów.
Jeśli to ciało, rozumiem kolegialne, orzeknie o zastosowaniu wobec mnie wykluczenia z Forum, nie będę nawet protestował.
Z poważaniem
Art

Art
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-17, 20:35   

Franz napisał/a:

„racje stanu” forum to nic dziwnego, że jest w pewnym sensie „wyjęty spod jego prawa”. T
Na forum są niepisane zasady, będące wynikiem praktyki jego funkcjonowania. TO PO CO REGULAMIN ????Regulamin nie może regulować wszystkiego, to w przypadku takich inicjatyw jak forum jest chyba naturalne. Inaczej regulacje urastały by do absurdalnych rozmiarów. No, regulamin Forum wobec tego jest nadzwyczaj skromny i nadzwyczaj nikomu nie potrzebny...Poza tym Pablo jeżeli czytałeś moje wcześniejsze wypowiedzi to wiesz dobrze, że ograniczenie ogólne w zakresie edycji wypływa z niemożliwości zablokowania edycji tylko jednemu użytkownikowi. Powtarzam: ograniczenie edycji jest tymczasowe – zostanie zniesione jeśli uznam, że sytuacja uległa poprawie.

Art
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-17, 20:41   

No tak, wysłałem bez mozliwości poprawienia i uzupełnienia, naciśnie się jeden klawisz i poooooszło...
Ale Szanowny Admin już sam się zakałapućkał w regulaminie, usuwaniu, blokowaniu, odpowiedzialności indywidualnej i zbiorowej, zakazanej, spamerskiei i jeszcze innej...
A ja z uporem maniaka ( tzw. upór godny lepszej sprawy...) proszę o ocenę mojej postawy na Forum przez organ kolegialny ( o którym wspomina Admin w regulaminie), do którego, jak wynika z tegoż regulaminu, Admin MOŻE, co nie oznacza, że musi, skierować sprawę upierdliwego forumowicza, czyli mnie, do kolegialnej oceny.
I tak, jak napisałem, od decyzji tegoż organu nie zamierzam się odwoływać nawet do Pana Boga ( w domysle - Admina).
Z ukłonami
Art

F Machalica
III. Minister/General der Infanterie
Leutnant i.d.R.

Wysłany: 2009-04-17, 23:06   

Franz napisał/a:
nadzwyczajne postępowanie

Przetlumacz to sobie do niemieckigo i sprawdz w slowniku, z tej terminologii uzywanej w Niemczech po r. 1933 - Sonderbehandlug - mi biega mroz po plecach...

Art
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-03, 16:02   

Proponuję nowy zapis w regulaminie tego forum:
1.Na wyraźne żądanie użytkownik może być usunięty z grona użytkowników.

Co niniejszym chciałem zgłosić - uprzejmie proszę o wykreślenie i wycięcie mojej osoby z grona uczestników tego forum.
Samo nieudzielanie się mi nie wystarczy.

Gosc
III. Minister/General der Infanterie
Wątpić wątpiami - rzecz krasnoludzka.

Wysłany: 2014-11-03, 18:13   

Rzeczywiście - nie ma mozliwości autodestrukcji, trzeba wnioskować...

krakał
Książę

Wysłany: 2014-11-03, 20:12   

Moderator nie może tego zrobić na pewno. Może dać bana, czyli uniemożliwić pisanie, ale nie usunąć konto. Techniczna możliwość usunięcia usera pewnie jest, widywałem na innych forach opartych o skrypt PHP takich pousuwanych, ale u nas może to zrobić tylko admin.

Tyle technikaliów. Teraz motywy. A ponieważ zmordowany jestem, bo któryś dzień z rzędu śpię po trzy godziny na dobę i znakiem tego wlekę mózg po ziemi (dupę jezszce nie, ale to kwestia czasu) więc zapytam wprost - Art, co się stało? Co ma Ci dać usunięcie konta? Jaka ma być z tego korzyść dla Ciebie? Jak się wymiksujesz z forum, to pewnie i ze spotkań sanockich. Będzie szkoda i jednego, i drugiego. Sam wiesz, że dużo wnosisz jako forumowić, nawet jak piszesz rzadko tak jak teraz. Jesteś kolekcjoner, spec od pocztówek, sporo wiesz na różne tematy. Patrząc z punktu widzenia forum - czemu mamy to stracić?

Prosze wybaczyć błedy, składnię i literówki, zbyt zmęczony jestem by poprawiać.

Incubus
VII. Nadradca/Oberstleutnant
Zwykły przechodzień

Wysłany: 2014-11-03, 23:27   

Arturze, kruca bomba, przestańże straszyć w końcu porządnych ludzi. Meno... ach, andropauza - ok., ale do pewnych granic. Miałem napisać coś innego, ale post krakała uzmysłowił mi fakt kapitalny. Ewentualne Twoje zatargi z Adminem (choć przecież On od pewnego czasu nie daje raczej powodów do tak radykalnej reakcji), to jedno. Weź pod uwagę, że Twoich 6564 posty na tym forum nie wzięły się znikąd - one są częścią składową Twoich rozmów z innym uczestnikami forum. Nie możesz ich tak, po prostu, olać. Arturze, głowa do góry i - poszukaj proporcji! :???:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi