Austro-Węgry Strona Główna Austro-Węgry
Historia wyjątkowego wielonarodowego państwa Habsburgów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukraina - Przemyśl - Majdanobajzel
Autor Wiadomość
Gosc
III. Minister/General der Infanterie
Wątpić wątpiami - rzecz krasnoludzka.

Wysłany: 2014-02-02, 10:00   Ukraina - Przemyśl - Majdanobajzel

No i co....

Dedykuję wszystkim, którym wydawało się, że z ukrainnymi "człowiekami" nam jest " bardziej po drodze", bo lepsze to niż silna Rosja u bram. Rosja i bez tego jest u naszych bram od dawna ( Kaliningrad, Białoruś, jednostki lotnicze i pancerne),jest i tak silna - bliżej czy dalej, zatem nieprzyjęcie Ukrainy UE niczego tak naprawdę nie zmieni w tej kwestii. Zresztą i tak jesteśmy prześwietleni i przezroczyści w kazej dziedzinie dla wywiadu rosyjskiego, od dawna.

Szczególnie polecam ten materiał naiwniakom, którzy ostatnio afiszowali się pod polskimi sztandarami na chlewiku zwanym Majdanem

http://www.youtube.com/watch?v=zdDA0iyw5Bc

Kacapnia zawsze pozostanie kacapnią, a upowiec upowcem.

pablo
V. Radca nadworny/Generalmajor
na froncie pod Lublinem

Wysłany: 2014-02-02, 10:21   

Gdyby weszli do Unii to i tak w Przemyślu będzie ich więcej niż Polaków ;) Inna sprawa że na forty po drugiej stronie granicy można by wtedy swobodnie (?) pojechać...

Ursus
Hrabia
FAHNEN.republika.pl

Wysłany: 2014-02-02, 10:24   

Mam dziwny dyskomfort zgadzając się z publicystą o takich poglądach, ale ciężko mu odmówić racji...

argo
VIII. Radca/Major
naczelny madziarożerca forum ;-)

Wysłany: 2014-02-02, 11:20   

...a ja mam dziwny dyskomfort bo mimo ze Michalkiewicza cenie ( choc ostatnio jakby mniej bo wśrod postendekow do ktorych sie zalicza Michalkiewicz, odzywa się widoczna gołym okiem rusofilia, ktora to jest obciazeniem genetycznym mysli endeckiej ) to tu nie ma on kompletnie racji ..... podsylam taki oto link
http://www.fronda.pl/a/st..._medium=twitter

Tajemnica poliszynela jest ze w reaktywacji ugrupowan postupowskich znaczny udział mialy slużby specjalne Rosji, gdyz Ruscy niczego sie tak nie obawiaja jak ewentualnej współpracy politycznej Polski i Ukrainy ...........a ze temat Rzezi Wołyńskiej i innych upowskich mordow na Polakach i obecnego szowinizmu tychże ( to jest postbanderowcow) mozna rozgrywac do usr...ej smierci, podsycajac wzajemna niechec ( nawet nienawiść) jednych i drugich wzglemem siebie, wiec naprawde bardzo zdziwlbym sie gdyby z tego Ruscy nie skorzystali. Poza tym tzw zachod ( UE) tez po cichu liczy ze postupowcy beda głowna sila polityczna na Ukrainie ( byc mzoe sa w tym kierunku jakies dzialania Niemiec), bo umozliwi im to miekkie wycofanie sie z tematu pod pozorem no ale przeciez swiat demokratyczny nie moze popierac faszystow :twisted: i pozostawienie Rosji wolnych rak w tym temacie.
Zwazcie ze napisal to gość ( czyli ja) ktory autentycznie za Ukraińcami nie przepada.
Ostatnio zmieniony przez argo 2014-02-02, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  

Fikon
XVII. Rzemieślnik/Korporal
Pionierbataillon Nr. 10

Wysłany: 2014-02-02, 11:39   

Moim zdaniem Ukraina nigdy do Unii nie wejdzie. Jest to młody "twór" jako państwo, w którym nie wykształciły się tak jak powinny pewne elementy jak np. państwowość. Potrzeba długiego procesu na zmianę mentalności w stronę Europy Zachodniej. Ale jak tak ma się stać skoro Ukraina jest zapatrzona w Rosję?
A co do roszczeń ukraińców do Przemyśla i innych regionów to dla mnie jest jakieś nieporozumienie :???: Niech się zajmą tym co dostali.
Ukraińcy jakoś nigdy nie mogli się pogodzić z pewnymi sytuacjami. Mamy przykład powstania Chmielnickiego, wojny polsko-ukraińskiej czy działań UPA. I teraz po tylu latach widzimy, że Ukraina nie zapomniała o tym. Przez tyle lat nic się nie zmieniło i nadal roszczą sobie prawa do tych ziem. A jeszcze czytając takie artykuły: http://wiadomosci.onet.pl...o-brednia/xjlkx komentarz każdy sobie jest w stanie wyrobić...
Może i nie mam racji, ale takie jest moje zdanie

Gosc

Wysłany: 2014-02-02, 11:40   

@argo

To też jest istotna uwaga.

Ale niezależnie od tego kto podsyca ten bajzel ja na miejscu naszych różnych gazetowo-polskich czy innych pisianych towarzyszy nie afiszował bym się z tak perwersyjną lubością na Majdanie, tylko zastanowił dwa razy. Było się trzymać od początku z daleka i obserwować, to Ruscy nie mieliby okazji do kompromitowania nas takimi ( na przykład, domniemanymi) ustawkami. To znaczyłoby też, że nasi są dla nich do wyrzygu przewidywalni. Jak kiepski gracz szachowy. Albo warcabowy.

Utrzymuję nadal, że wystapienia i deklaracje różnych małych, ekhm... "rycerzy" i okrzyki "Sława hierojam" z trybuny - były głupotą. Chyba, że im ktoś za to zapłacił. No to wtedy przepraszam za inkryminowanie głupoty i z ludzkim zrozumieniem popatrzę na chęć lub mus dorobienia se do pensji kacapskimi hroszami.... :twisted:

Edyta.

Możemy sobie spekulować kto kim manipuluje lub nie, tego nie wiemy na stówę, ale pozostaje faktem jedno:

banderowce powiedziały to co powiedziały, zrobiły to publicznie.

Jakby Rosja np. nie manipulowała - jeśli manipuluje - to i tak bracia Ukraińce miałyby ochotę powiedzieć absolutnie to samo niezależnie od tego, który z naszych działaczy pojedzie tam, wskoczy na trybunu zrobić im obscenicznego cieplutkiego politycznego loda, czyt: deklarować miłość. Polak Ukraincowi loda, a Ukrainec Polakowi - fuck'a.

Głupszych działaczy Polonia nie miała... A może to zboczki-masochiści ? :roll:

Fikon napisał/a:
Moim zdaniem Ukraina nigdy do Unii nie wejdzie. Jest to młody "twór" jako państwo...

Nie dlatego. Po prostu Niemcy nie chcą i tyle. Nie mają zamiaru sypać piachu w du...ę pułkownikowi Putinowi.

Edyta nr cwaj.

Kto podsyca, ten podsyca przeciwko nam, albo nie podsyca, jednak żeby rozdmuchać płomień to musi być zarzewie, tak czy nie? No a na zachodniej Ukrainie to ono akurat było i bez pomocy Rosji. Znam kogoś, kto jeździ na Ukrainę często, od 1967 r. i widział tę gloryfikację UPA i nienawiść do Moskali, Żydów i Lachów ( tę ostatnia nawet w sumie skrywaną) wyssaną chyba z mlekiem matki.

Naszych pobożnych działaczy interesuje tylko to, że Ukraińcy nie lubią Ruskich i nas to niby zbliża. Próbujemy ukraiński nacjonalizm skierować przeciwko Rosji i to jest jedyny cel jaki nam przyświeca, a nie jakaś tam "demokracja" na Ukrainie. Nasz cel: rękami Ukraińców zrobić koło dupy Putinowi.

argo
VIII. Radca/Major

Wysłany: 2014-02-02, 22:01   

Gosc napisał/a:

Naszych pobożnych działaczy interesuje tylko to, że Ukraińcy nie lubią Ruskich i nas to niby zbliża. Próbujemy ukraiński nacjonalizm skierować przeciwko Rosji i to jest jedyny cel jaki nam przyświeca, a nie jakaś tam "demokracja" na Ukrainie. Nasz cel: rękami Ukraińców zrobić koło dupy Putinowi.

.ale czy to zle ??? w dyskusji ktora sie rozegrała zupelnie gdzies indziej pisalem bardzo podobnie, powinnismy miec w Arsch zarowno majdaniarzy jak i Janukowicza i rozgrywac ich przeciwko sobie albo przeciwko Rosji ....bo Rosja rozgrywa ich przeciwko nam juz od dawna. Jesli sa za silni upowcy , popierac po cichu rosofilii, jesli odwrotnie, popierac po cichu nacjonalistow czy wrecz upowcow, w naszym interesie jest aby sytuacja na Ukrainie nie byla zbyt stabilna, bo nam na reke nie jest ani Ukraina w unii ( tysiace półdarmowcyh robotnikow, pdramatycznie zwiekszajacych u nas bezrobocie i konkurencyjnych wzgledem nas na zachodnich rynkach pracy czy tez alokacja firm na Ukraine z jeszcze tansza siła robocza gdzie zarobki odpowiadajace naszej placy minimalnej sa uwazane za rewelacyjne) ani tez Ukraina w ruskiej strefie wpływow bo to z automatu oznacza powrot Rosji do statusu mocarstwa, przynajmniej regionalnego, a to juz nie jest wybitnie w naszym interesie.
Niestety polityka ( zwłaszcza zagraniczna) prowadzona przez naszych politykow ze wszystkich mozliwych ugrupowan od prawa do lewa to totalna amatorszczyzna, wynikajaca byc moze z tego ze prawdziwej klasy politycznej nie mamy a po wtore caly czas siedzi nam w glowach romantyczna wersja historii dziejow .....otoz psze panow, polityk aby byl skuteczny ( zwlaszcza w polityce zagranicznej) musi byc amoralny, pozbawiony wszelkich skrupułów i nie kierowac sie watpliwymi sentymentami na zasadzie bo oni nas zawsze lubili badz nienawidzili, a zwłaszcza nie budowac na tym zadnych sojuszy, tylko trzezwo oceniac co panstwu ktore reprezentuje przyniesie dane zachowanie .....w zwiazku z tym nie potepiam Kaczyńskiego na majdanie ( choc zastanawiam sie czy nie popełnił błedu), bo próby ograniczania wpływow Rosji sa warte kazdych zachowan niewazne czy szczerych czy nie..... Anglicy zawsze twierdzili ze trwałe są tylko interesy UK, a nie sojusze ...moze czas abysmy sie tego od nich nauczyli.

Gosc

Wysłany: 2014-02-03, 09:49   

Alokacja firm na Ukrainie - odpada, oni się tam źle czują w ukraińskiej korupcji i "organizacji" pracy, nawet piłkarze i turyści mudnialowi woleli nocować w Polsce :twisted:

Taniej... jak firmy chcą mieć taniej to mają w d... Ukrainę, outsorce robi się do Indii, Chin... jaka Ukraina, człowieku.... po co półśrodki... Kto chciał to już dawno ma taniej poza Europą...

A Ukraińcy od dawna mogą sobie przyjeżdzać do nas do roboty. Tak jak do Włoch, czy gdzie indziej. Hiszpania - co drugi pasażer ukraiński bęc: miesto żytielstwa: Hiszpania :twisted: Ja bym się bał raczej tego, że przy otwartej granicy to nie będzie siły bałaganu opanować i bandyterki.

A co do innych rzeczy to wywiad ruski już dawno siedzi na handlu np. węglem u nas ( nawet). Przypatrz się również co się stało z niejakim Markiem Karpiem: kim był, w co on wdepnął i komu przeszkadzał. Dłubię kiedyś dossier pasażera, gugle, bo był suczy synal jak rzadko zarozumiały, polski paszport- i co ? Wania-Sasza z polskim paszportem, spółka węglowa, opisywany tu i ówdzie jako kanciarz. Nie wiem, czy powiązany i z kim. Jedną spółkę zakłada, druga upada.

Rosja już ma od dawna co chciała i nie wiem jak ją chcesz osłabić, manifestując na Majdanie i wyrażając poparcie Tiahnybokowi o psychopatycznej twarzy...? Sam zauważyłeś i napisałeś swego czasu, że Syrię i basen śródziemnomorski wygrała Rosja... Rosji można co najwyżej nie dawać pretekstu do dalszego ośmieszania nas i upokarzania nas naszymi własnymi emocjonalnymi wyskokami.

krakał
Książę

Wysłany: 2014-02-03, 10:15   

Odsłuchałem link zapodany przez Gościa, korzystając że dzieci nie ma w domu i nie muszę o znaczeniu każdego słowa robić dla dwóch pięciolatek wykładu z historii i polityki najnowszej.

Odsłuchałem do końca i tak mi się widzi - nie jest ten pan za bardzo wiarygodny jak dla mnie. Dlaczego - bo przekonuje nas, że rok 2001 i ryzyko zamachów Al-Kaidy to przechwałki pana generała Tukaczewskiego czy jak mu tam, mające zamaskować skok na kasę polskich spec służb w wysokości 15 mln $. Nie no, panie Michalkiewicz... To jest obrażanie inteligencji słuchacza. Już nawet nie chodzi o krótką pamięć, o zapomnienie tego co było 12 lat temu i jaka była wtedy atmosfera, odczucia i reakcje. Za kolejne 12 lat ktoś pewnie nam opowie, że te cała zamachy to była amerykańska ściema i prowokacja, po to żeby zrobić "wojnę z terroryzmem", która była potrzebna po to by producenci uzbrojenia upaśli swe portfele na zamówieniach rządowych. Chodzi o to, że, na miłość boską, w świecie służb specjalnych te 15 mln to jest drobiazg. "Firmy" obracają nie takimi funduszami i wstawianie odbiorcy kitu, że wtedy chodziło tylko o to by ktoś zarobił 15 mln bagsów po prostu mnie rozwaliło... To tak, jakby włamywacz zamiast sklepu jubilera obrobił sąsiedni salon Jablonexu. Słów brak. No i jeszcze ta historyjka, że on znalazł w internecie zestaw kamer za 1100 zł, a tu ktoś u nas wydudkał jankesów bo zdoił od nich na ten sam cel 300 000 dolarów. Piknie. To tak, jakby pan Michalkiewicz robił zakupy tylko i wyłącznie w Biedronce i szmateksie i biedronkowo - szmateksowe ceny na wszystkie towary traktował jako miarę wszystkich potrzeb u wszystkich i miarodajny punkt odniesienia. Przecież używany mały fiat za 500 złotych jeździ i może zawieźć gdzieś dwie, a nawet, jak się dobrze wcisnąć, i cztery osoby - więc kupno nowego Golfa VII to dziwactwo, wariactwo i na pewno złodziejski przekręt, bo przecież maluch jest do wzięcia za 500 zł, można znaleźć w internecie! A te durne chcą tyle kasy wyrzucić...

Ot, taka mała manipulacyjka...

Dlatego nie wierzyłbym bezkrytycznie w każde słowo Michalkiewicza. To, że ktoś tam gardłuje o ukraińskim Przemyślu, to jeszcze nie powód by na tym gardłowaniu opierać założenia polityki zagranicznej państwa, zwłaszcza wobec tak złożonej sprawy. U nas też są tacy co gardłują o oddawaniu przez Ukrainę Lwowa. I co z tego?

Ja jestem zdania, że dla Polski lepszym rozwiązaniem jest niepodległa, niezależna, prozachodnia, antyrosyjska Ukraina. I im dalej Rosja jest od naszych granic, tym lepiej. Zgadzam się z Michalkiewiczem co do oceny Kliczki i banderowców, ale przypominam, że w polityce - no właśnie - rządzą interesy. Dobrzy politycy to rozumieją. Okrzykami bym się nie przejmował. Polacy potrafili się z Ukraińcami porozumieć mimo morza przelanej krwi na Wołyniu, w chwili gdy ta krew jeszcze nie zastygła, w imię wspólnego interesu i walczyć przeciw wspólnemu wrogowi. Wolałbym, by w naszych wzajemnych stosunkach bardziej pamiętano o porozumieniu z Rudy Różanieckiej (choć ostatnio ktoś doszedł, że to było w Lublińcu Nowym ponoć) niż o wzajemnych pretensjach.

Gosc

Wysłany: 2014-02-03, 10:24   

Dukaczewski. WSI, ten który "stawiał warunki" odejścia zamiast podporządkować się rozkazowi. Rasowy towarzysz.

Sprawa CIA i tego kto ile trochę mnie omija, nie nadążam i niespecjalnie mnie to nawet kiedykolwiek interesiło, rzeczywiście, potwierdzam, profeski-kamery czy CCTV są droższe niż 1100 zł, bo 500 zł to kamerka do auta kosztuje i to po względnej taniości.

A co do zamachów WTC to każdy jeden strażak amerykański który tam był wie że sprawa śmierdzi na milę. Jeden wielki budynek - a mianowicie WTC-7 - zawalił się zaraz po wieżach "sam z siebie" ( ten niższy w kompleksie: nic się w nim nie działo nie palił się i nic w niego nie trafiło) i tak się skłąda, że były tam biura American Exspress Bank, Salomon Smith Barney, biuro Burmistrza Nowego Jorku oraz... CIA. Jest pełno różnych opowieści w necie o tym jak się przetapiały główne belki konstrukcji wież, jak na dwa czy trzy tygodnie wcześniej nikt nie robił rutynowych kontroli z psami do wykrywania bomb... jak wyleciały w powietrze windy siekając odłamkami szkła ludzi w westybulu na dole i uniemożliwiając zjazd ludziom z górnych pięter. Nie dowiemy się kto "zamachał się " na kogo w pierwszej kolejności chociaż prawnicy których tu jest pełno wiedzą, że ten fecit, który prodest, nie? Ale faktem potwierdzonym przez naocznych świadków jest, że zadbano nawet o unieruchomienie wind osobnymi ładunkami...

Ludzie, jaka Rosja "jak najdalej od naszych granic" ... Kaliningrad nagle wyparował ? Rosja nam ze swoimi interesami już nawet do Elbląga wlazła ( każdy łatwo znajdzie co mam na myśli - wujek gugle) :mrgreen: , A , przepraszam, i Świnoujście lekutko przyblokowała, a co za tym idzie - Szczecin. I o ilie mnie pamięć nie myli - do spółki z Niemcami.
I tak jak przed wojną mamy jedną Gdynię, bo reszta się nie liczy.

Trotta
Książę
In deinem Lager, Österreich!

Wysłany: 2014-02-03, 11:23   

Do łez, o ile nie do sraczki, wzrusza mnie silna wiara w to, że jeśli w Kijowie/Lwowie będą moskiewscy imperialiści zamiast ukraińskich nacjonalistów, to granica wschodnia Polski będzie dla nich świętością nienaruszalną. A my będziemy coraz bezpieczniejsi, będziemy mogli zanurzyć się w bezpieczeństwie aż po uszy...

Gosc

Wysłany: 2014-02-03, 13:26   

A gdzie widzisz tę wiarę, bo chyba nie u mnie...? Ja Ci nie poradzę, że żyjemy w środku Europy a na prawo na mapie mamy takich róznych dziwnych mentalnie krasno-ludów. Nie bój ziaby: Moskale nie zamieszkają w Sudowej Wiszni, ani w Żowkwi. Tam zawsze będziesz mieć Ukraińców... Moskalom te wiochy są potrzebne jak du...ie czyrak. Oni swoj zabawki rozmieścili na pewniejszym gruncie... Dać Ci nazwy jednostek ? :twisted:

Dodam tylko, że państwo, które daje bezkarnie rozsmarowywać jajko na swoim prezydencie na własne życzenie nie jest i ni będzie traktowane serio.

krakał
Książę

Wysłany: 2014-02-03, 14:59   

Gosc napisał/a:
Ludzie, jaka Rosja "jak najdalej od naszych granic" ... Kaliningrad nagle wyparował ?

Nie wyparował, ale primo - Kaliningrad nie ma lądowego połączenia z Rosją, więc jako baza do ewentualnej inwazji nie wystarczy. Poza tym, to że siedzą nad Pregołą to nie jest powód, by odpuścić gdzie indziej. Powtarzam - im mniej ich i dalej oni, tym lepiej. Jak się pojawią nad Zbruczem, Dniestrem i Sanem, to nam się do tego nie polepszy, wręcz przeciwnie. Kochać ich kulturę i literaturę możemy na dystans, tak będzie lepiej i dla nas, i dla nich.

argo
VIII. Radca/Major

Wysłany: 2014-02-03, 20:21   

Gosciu jesli Rosja ma od dawna to co chciała bo po kiego czorta ruskie specsluzby mieszaja na Ukrainie ???? czego sie obawiaja ...biorac pod uwage Twoja logike powinny Kliczke , banderowców i Jaceniuka olac obfitymi strugami ciepłego moczu bo ich podrygi na majdanie sa smiechu warte i nic nie zmieniąw status quo .......... Ruskie zachowują sie jednak wrecz przeciwnie, robia różne dziwne prowokacje i mam wrazenie zę prą do eskalacji konfliktu, a wrecz do sprowokowania na Ukrainie wojny domowej ...byc moze szukaja w ten sposób pretekstu do wejscia ...... nie smierdzi Ci tu cos?
Co do alokacji firm ........... to co piszesz bylo aktualne pare lat temu, Chiny sie koncza jako rezerwuar taniej sily roboczej, poza tym dostały powaznej zadyszki finasowej, Chinczyki juz niechca pracowac za miske ryzu, korupcja tez jest powaznym problemem szpiegostwo przemyslowe jeszcze powazniejszym ...naprawde sadzisz ze Ukraina jest w tej konkurencji bez szans ???? mogłbys sie bardzo powaznie zdziwic, pomijajac szczegol ze koszty transprotu i bezposrednia bliskość rynkow zbytu tez ma niebagatelne znaczenie ...jak myslisz co powoduje ze USA sciagaja do siebie z powrotem produkcje przemyslowa mimo ze jeszcze kilka lata temu usilnie starały sie ja wyeksportowac tam gdzie taniej ? ...piszesz ze kto chce ma tanią produkcje poza Europa ...hahahaha... niektórym się ta tania produkcja juz czkawka odbija , jak np Toyocie, ktora ulokowala czesc produkcji w Turcji a teraz kombinuja jak stamtad uciec bo sie okazalo ze 20 % produkcji jest wadliwie wykonane i generuje straty, które przewyzszaja oszczednosci na taniej sile roboczej, podobnie zreszta popłynał Hutchinson w Tunezji ( takie mieli ilosci reklamacji a to znam akurat od kumpla ktory pracuje w tej firmie), ..... podobnie Indie , tam tez rynek zbytu (mimo że ich miliard) nie za rewelacyjny i sa tez oznaki kryzysu a wykwalifikowanej kadry tez ani slychu a ni widu ....a nie pardon jest , ale nie będzie juz rabotac za miskę ryzu .....
Co do pracy Ukrainców w UE to zauwaz kto jezdzi .... na razie jezdza goscie co potrafia sobie zalatwic karte Polaka ( zapytaj ile ona kosztuje :wink: ) albo lipne ( choc nie podrabiane) zaproszenie ( stawki za takowe też sa interesujace) ...jesli wejda w uklad z Schengen bedzie katastrofa :P (choć nie sadze aby stalo sie to szybciej niz za 10-15 lat o ile w ogole)
Co do konkretow .zgadzam sie calkowice z Trottą , naiwna wiara ze Ruskie zamiast Ukraincow w Kijowie u złoba to lepiej jest totalna bzdurą i wcale nie gwarantuja nam integralnosci terytorialnej i suwerennosci, na marginesie ........... zastanawiajace jest przyprawianie opozycji na Ukrainie nonstop geby bandery, osobliwie w polskich mediach tzw glownego nurtu, owszem tacy tez sa , ale poza nimi jest tez cale spektrum innych sil politycznych a u nas sytuacje przedstawia sie jakby poza banderowcami na majdanie ni bylo nikogo .............nie zastanawia was to ??? bo to kolejna rzecz ktotra mi smierdzi na kilometr.
Gosciu, na temat WTC nie dyskutuje, bo primo to nie ten watek, secundo, zwyczajnie nie kupuje bajek o zydowsko/masonsko/jankeskim spisku :twisted: , bo szczerze mowiac nie widze beneficjentow sytuacji która wydarzyla sie po ataki z 11 wrzesnia ..ani Żydzi nic nie uzyskali, ani Jankesi ....ani Arabowie :P , a to co sie widuje po necie prawde powiedziawszy slabo mnie przekonuje ( chco gwoli scislosci takiego rozwoju wypadków nie przekreslam calkowicie - po prostu nikt mnie mnie przekonał jeszcze ze jest to logiczna alternatywa)

Trotta
Książę

Wysłany: 2014-02-04, 08:36   

argo napisał/a:
zastanawiajace jest przyprawianie opozycji na Ukrainie nonstop geby bandery, osobliwie w polskich mediach tzw glownego nurtu, owszem tacy tez sa , ale poza nimi jest tez cale spektrum innych sil politycznych a u nas sytuacje przedstawia sie jakby poza banderowcami na majdanie ni bylo nikogo .............nie zastanawia was to ??? bo to kolejna rzecz ktotra mi smierdzi na kilometr.

Poza tym mam mocne wrażenie, że po kilku dniach (licząc od pierwszych znanych ofiar śmiertelnych) jakaś wajcha się w mediach przestawiła dość radykalnie. Zresztą - zdaje się nie tylko w mediach...

Gosc

Wysłany: 2014-02-04, 16:47   

Niegrzecznie jest nie odpowiadać skoro samemu się wsadziło patyk w "ciekawy temat" i "ciekawe czasy" , zatem pozwólcie. I przepraszam, że nie od razu, ale obowiązki...

krakał napisał/a:

Nie wyparował, ale primo - Kaliningrad nie ma lądowego połączenia z Rosją, więc jako baza do ewentualnej inwazji nie wystarczy. Poza tym, to że siedzą nad Pregołą to nie jest powód, by odpuścić gdzie indziej. Powtarzam - im mniej ich i dalej oni, tym lepiej. Jak się pojawią nad Zbruczem, Dniestrem i Sanem, to nam się do tego nie polepszy, wręcz przeciwnie. Kochać ich kulturę i literaturę możemy na dystans, tak będzie lepiej i dla nas, i dla nich.

Ja również kocham słuchać i czytać, ale tylko gdy mam na to humor i generalnie niczym w kabarecie TEY - jeśli na świat cały to tylko na odległość tej pały - to jeśli chodzi o zachowanie dystansu; bo już dosyć nas tępili potomkowie Tołstoja, Riepina, Czajkowskiego - poczynając od zapomnianej potężnej rzezi ogólnoradzieckiej od Bagien Poleskich po Sachalin w 1937 roku ( Polacy znikali całymi kwartałami domów w sumie przekraczając liczebnie wielokrotnie ponoć ofiary "katyńsko-miednojsko-wszystkie inne 1940"; ciekawe są informacje, do których dotarł były pan konsul w Charkowie - Krzysztof Jabłonka, jeśli ktokolwiek będzie zainteresowany tym do czego konsul dotarł i kto to potem "pozamiatał" to służę, ale wyłącznie przez priv, żeby nie offtopiczyć na tym forum, bo już i tak podchodzę pod granice cierpliwości wszystkich, a ratuje mnie jedynie "poza tematem" ).

@ Krakał - im mniej Russlandu dokoluśka tym lepiej - nie zaprzeczam. Kaliningrad może i nie ma bezpośredniego połączenia z resztą Sajuza, ale ... stara się kontrolować południowe wybrzeże Bałtyku. Pamiętaj o tym. Przyblokowali nam - nie wprost ( tu kłania się również wątpliwa asertywność naszych) własny dostęp do Bałtyku prze Mierzeję Wiślaną i szansę na "nieco więcej" dla Elbląga. Którego potencjał jest wykorzystywany w 10%. w sensie portowym. Nic sobie nie przekopiemy, wszyscy ( czytaj: szef rządu) grają na zwłokę jakoby pod pretekstem oczekiwania na "ekspertyzy", ja to odczytuję jako: "macie pływać via Cieśnina Pilawska; poniatno, kłouny?!". Inwestycja odciągana do "świętego Nigdy". A Ruscy moga sobie nas zablokować kiedy chcą ( i.e nasze pływające naczynia), co przecież robili nie raz.

@ Argo - no to widzisz, mam nieaktualne dane, ale zapewniam cię, że outsorcing "biurowy" do Indii jest aktualny, w Chinach jednak też chyba nie jest źle patrząc po ilości chińskich produktów. Nawet Szwajcarzy składają swoje Omegi z chińskich podzespołów, nie wspominam o Tissotach, Doxach, itd.itp. Oczywiście Vacheron-y Constanin-y i Ulysse Nardin-y są czysto szwajcarskie... ale to nie ta półka cenowa.
Pytasz czy wątpię w szanse Ukrainy: tak, a jeśli chcesz to dam Ci, panie dzieju namiar na kogoś kto opisze Ci ukraińską organizację pracy i to, jak trudno jest z nimi dogadać się w sprawie zamówienia na zasraną tarcicę. Już prostszego produktu nie ma.

Jeśli ktos zaryzykuje bo skusi się na ukraińską taniochę to ja chcę widzieć jak sobie z nimi radzi. Ukraińce byli w stanie zaje...ać właśnego przewoźnika lotniczego, a kontakt z centrum operacyjnym tegoż przewoźnika to był kabaret :twisted: Powodzenia każemu kto przeniesie produkcję na Ukrainę. Psze mnie powiadomić to się pośmieję jak rwie kłaki z czaszki. Chińczycy są jednak nieco pilniejsi.

Pytasz argo:
argo napisał/a:
Gosciu jesli Rosja ma od dawna to co chciała bo po kiego czorta ruskie specsluzby mieszaja na Ukrainie ????

...zakładając, że sowieci ( bo to są sowieci) faktycznie mieszają; zdawało mi się, że na razie są to jedynie domniemania. Prawdopodobne i przekonywające, ale domniemania. Nicht wahr? Poza tym jeśli służby towarzysza Putinka mieszają, tzn. że... grają juz w zasadzie przeciw Janukowyczowi, bo mu takim domniemanym "wmieszatielstwem" nie pomagają. Do tej pory wydawało mnie się, że Putin i Januko- graja w jednym team'ie za pan brat: jak świnia z pastuchem.

Wszystko w polityce jest obosieczne...

Co do WTC, to nie planowałem się nad tym rozwodzić; temat został poruszony, to cośtam dopisałem w ramach odpowiedzi, ale generalnie mało mnie to emocjonuje.

...nie chciałbym być opacznie brany za adwokata jakiejś sprawy rosyjskiej tylko z racji zawodu wyuczonego czy inklinacyj...; to że raz na rok ze znajomkiem lepimy w kuchni czieburieki i rozmawiamy sobie między sobą przy tym po rosyjsku w centurm Polski to jeszcze nie dowód...aczkolwiek za Franca J. Prochazki pewnie by mnie za to obwiesili na improwizowanej szubienicy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Gosc 2014-02-04, 18:41, w całości zmieniany 2 razy  

Gosc

Wysłany: 2014-02-04, 17:36   

,,,

Trotta
Książę

Wysłany: 2014-02-04, 21:58   

Gosc napisał/a:
Ukraińce byli w stanie zaje...ać właśnego przewoźnika lotniczego

Uprasza się pokornie o uwzględnienie, że my - Polaczki - zaje...liśmy swojego przewoźnika kolejowego, po przewoźnikach autobusowych pies już nawet nie zaszczeka, a do zaje...nia przewoźnika lotniczego chyba niewiele już zostało. Dodajmy za...bywaną aktualnie Pocztę plus jeszcze coś tam - dalej mamy snuć mrzonki, że jesteśmy na poziomie wyższym, niż Ukraina? :evil:

Gosc

Wysłany: 2014-02-05, 11:01   

Z przewoźnikami trochę racja :oops: , aczkolwiek wszystkie linie lotnicze w przewozie pasażerskim są "pod krechą" czyli generują straty zamiast zysków ( łącznie z osławionym ryanairem, który kończy rok finansowy ze stratą) i są mocno pompowane pieniędzmi budżetowymi ( łącznie z rzeczonym Ryanem), a reszta zależy od tego ile się z nich ( z linii) kradnie; Aerosvyt upadł jednakowoż niezwykle szybciutko. Ukrainiec potrafi. :twisted: .

A co do wyższości poziomu to najlepiej pojeżdzić sobie przez tydzień albo dwa po Ukrainie, zatrzymac sie tu i ówdzie i samemu wyrobić sobie prywatną opinię na ten temat...

Dołożę jeszcze komentarz posła Legutko odnośnie Ukrainy w tzw. parlamencie tzw. Unii. Jest to komentarz pochylający się nad cynizmem rządów niektórych możnych i współpracy tychże możnych z Rosją.

http://www.youtube.com/watch?v=5TkLge9ezkw

figenau
VIII. Radca/Major
muzyka wojskowa

Wysłany: 2014-02-06, 20:57   

Panowie !!!!!!!!!!!!!!
Najnowsza wiadomość !!!!!!!!
Armia Węgierska i Rumuńska została postawiona w stan gotowości bojowej w związku z sytuacją na ZAKARPACIU i w MOŁDAWII . W Użgorodzie banderowcy pobili mieszkańców węgierskich , polała się krew , wieczorem w węgierskiej RTV ma wystapić premier Węgier , TEN Sk.....................syn Tiachnybok zażądał od Tuska oddania 12 powiatów RP . Coś niesamowitego ta wschodnia dzicz !!!!! słucham francuskojęzycznej stacji Rumuńskiej !!!
kończę

Gosc

Wysłany: 2014-02-08, 10:22   

Dzięki za info @figenau, takich informacyj w polskiojęzycznej propagandówce rtv nie uświadczysz. Nie wiem co to za stacja, ale doufam, że nie konfabulują... ( niestety).

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall
Seine Apostolische Majestät

Wysłany: 2014-02-08, 10:55   

figenau napisał/a:
Armia Węgierska i Rumuńska została postawiona w stan gotowości bojowej w związku z sytuacją na ZAKARPACIU i w MOŁDAWII .

tak, tak, słyszałem to z ponad tydzień temu - informacja pochodziła z polskiego portalu narodowców (http://narodowcy.net/europa-i-swiat/8870-rumunia-i-wegry-szykuja-sie-do-rozbioru-ukrainy).

Tak więc wiadomość niezbyt aktualna i już widzę, jak rumuńskie i węgierskie wojsko wkracza do Ukrainy :D

PS>a co się niby dzieje w Mołdawii?

Gosc

Wysłany: 2014-02-08, 11:19   

Co się dzieje w Mołdawii tego nie wiem, Mołdawia/Mołdowa zawsze była dziwnym tworem; po rozpadzie ZSRR sowiecka soldateska urządziłą sobie państwo w państwie w Naddniestrzu...

Rumuni kpią z Mołdawii... Sami mołdawianie dziwią się gdy ktoś chce do nich jechać.

Na Zakarpaciu co roku biją Węgrów - tylko my o tym nie wiemy, właśnie podrążyłem temat bo nic mi w polskich przekaziorach nie wyskakiwało:

w 2012 bandzoiry w maskach obili bejsbolem węgierskiego radnego w obecności jego dziecka i żony,

w 2013 obili węgierskich turystów. dlatego jak mi sie przypomni ten spot reklamowy z radosnymi Węgrami śpiewającymi hymnusz Ukrainy radośnie i sielankowo -

https://www.youtube.com/watch?v=yrIrwoLF4nU

- to wydaje mi się, że cały ten spot to jest cała prawda, też prawda i g... prawda.

Edycja literówek i interpunkcji.
Ostatnio zmieniony przez Gosc 2014-02-08, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  

zbyszek_02
XIV. Inżynier/Stabsfeldwebel

Wysłany: 2014-02-08, 11:29   

Witam,

... nie silę się na komentarze polityczne .... jak to wielu w naszym pięknym kraju...którzy mają odpowiedź na wszystko i radę dla każdego .....

... myślę, że poniższy tekst każdy z was zna ....

Nie umarła jeszcze Ukraina

Nie umarła jeszcze Ukraina ani chwała, ani wolność,
Jeszcze do nas, bracia Ukraińcy, uśmiechnie się los.
Zginą wrogowie nasi jak rosa na słońcu,
Zapanujemy i my bracia, w naszym kraju.
.....Duszę, ciało poświęcimy dla naszej wolności,
.....Pokażemy, żeśmy bracia, z kozackiego rodu.

Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu do Donu,
Panować w domu ojców nie damy nikomu.
Czarne Morze się uśmiechnie, dziad Dniepr rozraduje,
W naszej Ukrainie dola się odmieni.
.....Duszę, ciało...

Praca rąk i zapał szczery swoje dopowiedzą
I wolności pieśń huczna po kraju się rozleje,
Za Karpaty się odbije i po stepach zagrzmi,
Chwała Ukrainy stanie między narodami.
.....Duszę, ciało...

Tekst przytoczony ze strony : http://pl.wikipedia.org/wiki/Hymn_Ukrainy

pozdrawiam Zbyszek :)

Gosc

Wysłany: 2014-02-08, 12:26   

W spotach reklamowych gdzie różne narodowości odśpiewują hymn, w tym Polacy, odśpiewywanie niezwykle taktownie kończy się przed wytłuszczonym przez przedmówcę fragmentem. :twisted:
I tak rad jestem, że tylko "do Sanu", a nie np. "do Szczawnyci"...

argo
VIII. Radca/Major

Wysłany: 2014-02-08, 13:07   

figenau napisał/a:
Panowie !!!!!!!!!!!!!!
Najnowsza wiadomość !!!!!!!!
Armia Węgierska i Rumuńska została postawiona w stan gotowości bojowej w związku z sytuacją na ZAKARPACIU i w MOŁDAWII . W Użgorodzie banderowcy pobili mieszkańców węgierskich , polała się krew , wieczorem w węgierskiej RTV ma wystapić premier Węgier , TEN Sk.....................syn Tiachnybok zażądał od Tuska oddania 12 powiatów RP . Coś niesamowitego ta wschodnia dzicz !!!!! słucham francuskojęzycznej stacji Rumuńskiej !!!
kończę

Tianhybok jest na tyle tianhy ze moze sobie gardlowac na majdanie ze chce Przemysl czy cos innego ( na marginesie jestem bardzo ciekaw czy polscy Ukraincy ktorych jeszcze kilku pomieszkuje tu i ówdzie, ąz tak bardzo chca sie dostac pod kuratere tego bajzlu rzadzonego z Kijowa :lol: i przy okazji pozbyc sie paszportow umozliwiajacych podróżowanie z dobrodziejstwami Schengen :twisted: ), bo dostac to on moze jedynie "po ryju" :razz: swoja droga dziwi mnie niepomiernie ze w tej sytuacji w Wojsku Polskim tez nie został ogloszony podwyzszony stan gotowosci bojowej bo abstrahując od tego co se Tianhybok i jego banderowcy winszuja a co jest kompletnie nierealne, zazwyczaj stan wyjatkowy w sasiednim panstwie, a zwlaszcza taki grozacy wojna domowa obliguje siły militarne sasiadów do prewencyjnego obstawienia granic "na wszelki słuczaj" :wink:
Co do Wegrow ..... ci w zajmowaniu Zakarpacia maja i doświadczenie i tradycje ( wide krotka i zwycieska wojenka z 1938 roku) a inna sprawa jaka mi nie daje spokoju w zwiazku z tym Zakarpaciem ...Rusinow Zakarpackich troche znam i z tego co sie orientuje za bardzo nie chca sie oni identyfikowac z tzw Ukraińskoscia ( do tego stopnia ze nawet są badz były popularne pomysly wlasnej państwowowsci , niezaleznej od Kijowa) , wiec owe napady banderowców w Użgorodzie to może byc ( i pewnie jest) prowokacja i to nawet niekoniecznie banderowska ...a czyja ..... coz nie trudno sie domyslec bo jak mowi stara rzymska maksyma - ten winny kto odniósł korzysc, nawet jesli faktycznie wykonana ona została rekami banderowcow czy innej swołoczy.

Edyta - jesli informacja ze Tianhybok wyskoczyl z takim rzadaniem jest prawdziwa to moja teoria ze postupowcy sa zdalnie sterowani z Moskwy zaczyna sie ukladac w logiczna calosc ..banderowcy stawiajac niedorzeczne postulaty i zaogniajac sytuacje z wszelkimi sasiadami z zachodu, maja za zadanie zniechecic do majdanu kogo sie tylko da, doprawiac protestujacym tam gebe niebezpiecznych extremistow o ciągatach nazistowskich, co skutecznie pozamyka geby tym ktorzy mogliby protestowac gdy juz ruskie czolgi przekrocza Don w ramach "bratniej pomocy" :twisted:

omnibus
VIII. Radca/Major
obrońca Krzyża

Wysłany: 2014-02-08, 14:09   

Wreszcie rozsądna wypowiedź poparta dojrzałością polityczną. Brawo.

Gosc

Wysłany: 2014-02-09, 22:58   

Nie: Tianhybok, lecz Tiahnybok. Ciągnibok, znaczy.

krakał
Książę

Wysłany: 2014-02-20, 11:14   

Panowie, przeczytajcie najnowsze doniesienia z Ukrainy. Mamy zdaje się za wschodnią granicą już nie ciągłe demonstracje uliczne połaczone z polityczną przepychanką, drobnymi prowokacjami i z okresowymi strzelaninami oraz nielicznymi ofiarami, ale eskalację starć co najmniej do poziomu pełzającej wojny domowej.

To się, nota bene, chyba musiało tak skończyć. No bo ile można stać na mrozie, palić opony, żyć jak koczownik, odpierać szturmy milicji i napady wynajętych bandytów, dawać się robić w ciula władzom które stale łamią prawo i własne obietnice, oraz patrzeć na bezradność własnych liderów, którzy sami nie mają pojęcia, co robić i czego chcą? Nawet jeśli ktoś to sprowokował, to grunt był aż nadto dobrze przygotowany...

Co z tego wyniknie? Jeden Pan Bóg wie. Jeśli ktoś tę wojnę celowo sprowokował, to raczej nie panuje już nad sytuacją. Mówi się już o kontyngencie ONZ na Ukrainie....

Ciekawe co zrobią w tej sytuacji polskie władze. Jakie podejmą decyzje odnośnie bezpieczeństwa Polski i jakie zajmą stanowisko na arenie międzynarodowej.

Trotta
Książę

Wysłany: 2014-02-20, 11:49   

W zasadzie nie czytam niczego innego od paru dni.

Mam nadzieję, że to nie pójdzie na marne. Teraz już nie pora marzyć o braku ofiar, bo tych może być tylko więcej, niestety...

Chociaż trudno trochę mówić "nam", ale Боже, великий єдиний, нам Україну храни...

argo
VIII. Radca/Major

Wysłany: 2014-02-20, 12:08   

krakał napisał/a:

Ciekawe co zrobią w tej sytuacji polskie władze. Jakie podejmą decyzje odnośnie bezpieczeństwa Polski i jakie zajmą stanowisko na arenie międzynarodowej.

Chcialbym sie naprawde bardzo mylić, ale jestem niemal pewien ze tradycyjnie dadza d..py, Tuska cos takiego jak polityka zagraniczna , zwyczajnie przerasta :evil: . Obawiam sie ze przepowiadany tu i ówdzie rozpad Ukrainy wlasciwie juz sie odbywa , biorac pod uwage wypadki majace miejsce w zachodniej jej czesci.

krakał
Książę

Wysłany: 2014-02-20, 15:28   

argo napisał/a:
Chcialbym sie naprawde bardzo mylić, ale jestem niemal pewien ze tradycyjnie dadza d..py, Tuska cos takiego jak polityka zagraniczna , zwyczajnie przerasta

Ja też bym bardzo chciał, żebyś się mylił. Ale są tacy politycy - nie pokazując palcem - co to nie rozpoznaliby wyzwań polityki międzynarodowej, nawet jakby wyskoczyły z krzaków i kopnęły ich w dupę. Albo zza Sanu, na ten przykład. A zdaje się, że właśnie wyskoczyły i kopnęły.

argo napisał/a:
Obawiam sie ze przepowiadany tu i ówdzie rozpad Ukrainy wlasciwie juz sie odbywa , biorac pod uwage wypadki majace miejsce w zachodniej jej czesci.

Ja się też tego obawiam. Więcej, boję się, że istnieje całkiem realna szansa że za dwa tygodnie za Sanem będziemy mieć klasyczne państwo upadłe. Jak Republika Środkowoafrykańska albo Somalia.

Dlatego, choć tak jak Trotcie trudno jest powiedzieć "nam", tak mnie trudno jest mówić "bracia", jednak powiem -
Ще не вмерла Українa ні слава, ні воля,
Ще Bам, браття українці, усміхнеться доля.

Żadnemu państwu nie życzę przeżywać takich konwulsji, a zwłaszcza najbliższym sąsiadom.

Gosc

Wysłany: 2014-02-20, 19:29   

krakał napisał/a:
Jeśli ktoś tę wojnę celowo sprowokował, to raczej nie panuje już nad sytuacją. Mówi się już o kontyngencie ONZ na Ukrainie....

ONZ może najwyżej szmaciankę kopać i za parawan robić, bo do tego się nadaje i taki mniej więcej autorytet posiada.

A co do tego kto tym kręci, to polecam uwadze między innymi osobę niejakiego Rinata Achmietowa. Mało znany w PL.. Wiadomo, że duże peniądze kręcą wszystkim, a duże pienidze to on. Pytanie czy faktycznie Niemcy równiez prowadzą swoją zakulisową grę zeby to rozj...ć na pół. Nie wiadomo. Ale toby było do nich nadzwyczaj podobne. Jugosławię rozwalili wiedząc, że doprowadzą do krwawej wojny podjudzaniem. I nie mrugnęli okiem. Są eleganccy. Zawsze. I czyściutcy. Rękawiczusie bielutkie.

W każdym razie jeśli chodziło o ośmieszanie nacjonalistów to poszło dużo dalej niż tylko to.

Nie rozumiem tylko kto w Rosji gra przeciwko Janukowyczowi, który jest prorosyjski. I kto mu dolewa problemów do tego ogniska. Achmietow trzymał przecież z władzą, więc to raczej nie jego, lub nie tylko jego pieniądze...

Jeśli nasi czynownicy nie są w stanie lub nie chcą odpowiedzieć na proste pytanie:

jaki jest interes naszego państwa, czy raczej - co to jest w ogóle nasz interes narodowy,

- to dla mnie jest jasne, że w sytuacji zagrożenia jesteśmy obezhołowieni. Zdaje się , że nawet nie prowadzimy skutecznego nasłuchu tego co dzieje się za wschodnią granicą, chociaż powinniśmy. Tutaj musiałby się wypowiedzieć ktos bardziej obeznany. A w takich sytuacjach jak dzisiejsza, to normalny kraj spenetrowałby wywiadowczo sąsiada i rozeznał szczegóły zamiast opierać się na sprzecznych relacjach dziennikarzy. Po pierwsze. Taka wiedza to podstawa. A czy nasi to robią ?

Władza już dawno sprzedała nas w zamian za zabezpieczenie bytu swojego i swoich dzieciątek. Jesteśmy przezroczyści dla wszystkich wywiadów, juz nawet nie trzeba nas nasłuchiwać, wystarczy pić wódkę z naszym wielkim biznesem, albo rzucić parę rubli srebrem jakiemuś byłemu kwaśniewskiemu z twarzy prezydentowi ( np. Kantor daje kieszonkowe Kwaśniakowi za lobbing), a doradca premiera RP skacze tak jak mu towarzysz Wiaczesław M. Kantor przy kolacji zasugeruje... a może i Kantor miesza na Ukrainie... Z tym, że ten nie epatuje działaniem, za delikatny rozum ma. Handlowy.

Nie obronisz się człowieku sam, równiez przed własną władzunią, to nikt Ci nie pomoże. Takie moje motto.

Zresztą, być może właśnie Achmietow zwyczajnie blefował gadając, że demonstrantom nie może spaść łupież czy tam włos z głowy, potem była chwila słabości, wypuszczanie pałowanych i oferta posad rządowych dla tych tam - "liderów". Taka zagrywka "dymna", teatrzyk. Janukowycz chyba dąży do rozpadu za wszelką cenę. Krym chce rosyjskiej ochrony ( protekcji), Lwów gębą swojego mera zapowiada, że rozporządzenia administracyjne władzy centralnej nie będą tu obowiązywały.... czy coś takiego, rano radio podawało, ale mogłem coś pokręcić, 6:30 rano była ...

Edyta literówek, własnego bełkotu i dopisek: :

inne źródła pisane podają, że mer jednak dementuje te bajki, które słyszałem rano w radiu. Ciekawe są zdjęcia z demolki Lwowa, jakieś wyrostki robaczkowe dośc sprawnie patroszą biuro. Zorganizowani. Nakierowani - ktoś kryje w bałaganie własne machloje, czy co...? Jest okazja, to fakt: ups, zniszczyło się.
Ostatnio zmieniony przez Gosc 2014-02-20, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  

Trotta
Książę

Wysłany: 2014-02-20, 21:25   

Qwa, próbowałem coś napisać, nie mogę.
Poza jednym - tak, bracia Ukraińcy.

Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Gosc

Wysłany: 2014-02-20, 22:15   

Jednego tylko nie rozumiem: po jaką cholerę blokują drogę z PL zaraz za przejściem ( znaczy - blokowali) Po czorta im to, co chcą tym osiągnąć, chyba powinno im bardziej zależeć zeby ruch był normalny, a tak to wystraszą wszystkich dookoła i tylko na tym stracą. Jakie to ma znaczenie praktyczne? Bo chyba nie wspieranie Majdanu...

http://fakty.interia.pl/r...8294,iAId,99784

DAR
VI. Radca rządowy/Oberst

Wysłany: 2014-02-21, 00:19   

Gosc napisał/a:
Bo chyba nie wspieranie Majdanu...

A i owszem wspieranie. To chyba była oddolna inicjatywa na zasadzie "Zróbmy coś ale do Kijowa mamy za daleko, więc zablokujmy drogę będzie przynajmniej o naszej akcji wsparcia głośno". O ile wiem po rozmowach z władzami (tych z zachodniej Ukrainy) drogi odblokowano.

omnibus
VIII. Radca/Major
obrońca Krzyża

Wysłany: 2014-02-21, 01:29   

Ukraina... flota czarnomorska do 2042 roku... złamanie Art. 17 konstytucji... podział państwa... rurociąg Nabucco, gaz bezpośrednio do Europy... oligarchowie wcale nie chcą do Europy... jest wiele powodów. Lecz na naszych oczach naród upomniał się o swoje, z tego powodu Rosja i Europa wywaliły gały, zdziwione zaistniałą sytuacją. Tusk umaczany przez Władimira Władimirowicza na sto sposobów może jedynie postękiwać i wywijać nachajką, to tyle.

argo
VIII. Radca/Major

Wysłany: 2014-02-21, 08:10   

Gosc napisał/a:
Jednego tylko nie rozumiem: po jaką cholerę blokują drogę z PL zaraz za przejściem ( znaczy - blokowali) Po czorta im to, co chcą tym osiągnąć, chyba powinno im bardziej zależeć zeby ruch był normalny, a tak to wystraszą wszystkich dookoła i tylko na tym stracą. Jakie to ma znaczenie praktyczne? Bo chyba nie wspieranie Majdanu...

http://fakty.interia.pl/r...8294,iAId,99784

..... bo sytuacja jest płynna, mamswieże info od kumpla ktory był tirem na Ukrainie i ktory ...przebił sie ( tak to bedzie wlasciwe slowo) dziś nocy ze Lwowa do Korczowej, samo przjescie funkcjonuje, dolechal dzieki temu że blokady po trasie zostały rozbite przez milicje, we Lwowie jak mi relacjonował przez telefon jest stan anarchii, dochodzi do rabunkow sklepow, zawiazuja sie samorzutnie rozne dziwne grupy czesto rozmaicie uzbrojone, a jacys artysci pojarali ( nie wiadomo czy przypadkowo podczas rabunku czy umyslnie, magazyny z amunicja skutkiem czego lwowiacy mieli cala noc gratisowe fajerwerki, ponoc ( jak głosiła plotka która mu sprzedali autochtoni) zniknela tez z tego magazynu kupa broni.... to tyle na razie z wiesci frontowych

Gosc

Wysłany: 2014-02-21, 09:24   

Mam ciekawy materiał z ruskiej tv kanał 1, ale nie wiem czy to kogoś zainteresuje, raz - zaawansowany język, dwa - wiadomo...

http://russia.tv/video/sh...iewtype/picture

Jak ktos nie trawi, to może rzucić okiem na materiał filmowy w pierwszych dwóch minutach. Nie znoszę com prawda takich podkładów muzycznych podkręcających amtosferę.... tutaj raczej pasowałby marszyk żałobny... a najlepiej nic.

Ciekawa rzecz jest mówiona w minutach 2-5 a mianowicie pada nazwisko Tuska, a prowadzący program jednoznacznie i bardzo negatywnie zabiera sie do tematu. Czyli przechodzi do ataku na PL.

Bardzo niedobrze, broń rozkradana... w balaganie lęgna sie różne grupy, korzysta na tym zwykły bandytyzm, to juz przestało mieć cokolwiek wspolnego z polityką i jakimikolwiek ruchami -kratyczynymi. Pamiętacie jak niedawno palił sie Londyn - ktos zaczął a potem to już dla frajdy jarali domy kwartałami... Teraz będą kraść kto ile zdoła, bo potem jak to opanują to nie będzie okazji...

Mama - anarchija, papa - stakan portwiejna... ( Coj)

RTR PLANETA relacjonowała te lwowskie wydarzenia przez skype.

Gosc

Wysłany: 2014-02-21, 10:05   

Właśnie otrzymałem korespondencję via mój polski znajomy - od Ukraińca, d-ra juridiczieskich nauk z Żytomierza, obywatela popierającego Majdan.

Ciekawe nad wyraz.

Chciałbym to przetłumaczyć i w takiej formie umieścić tutaj jako oryginalny tamtejszy punkt widzenia. Mogę wrzucić i oryginał, i tłumaczenie, ale będę potrzebował trochę czasu, po pracy dopiero mogę zasiąść do edytora.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi