Austro-Węgry Strona Główna Austro-Węgry
Historia wyjątkowego wielonarodowego państwa Habsburgów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
XII Sanockie Spotkanie Miłośników Austro-Węgier
Autor Wiadomość
Pudelek
I. Premier/Feldmarschall
Seine Apostolische Majestät

Wysłany: 2017-04-14, 16:17   XII Sanockie Spotkanie Miłośników Austro-Węgier

Zakładam nowy wątek, coby już nie mielić w starym :)

Miejsce spotkania - wiadome :)

Termin - zgodnie z założeniami stałymi to pierwszy weekend września. Wiem, że to często ludziom nie pasuje, ale jednak ucina na przyszłość wszelkie dyskusje i pozwala zaplanować urlop z dużym wyprzedzeniem.

ergie
XI. Akcesista/Leutnant
retete - człowiek marginesu

Wysłany: 2017-04-14, 19:54   Re: XII Sanockie Spotkanie Miłośników Austro-Węgier

Pudelek napisał/a:

Miejsce spotkania - wiadome :)

Niewiadome :mrgreen:

Trzaska
XIII. Prawnik/Kadett
Andrzej Chojnacki

Wysłany: 2017-04-14, 21:30   

A kiedy ma się ma odbyć

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-04-14, 22:57   

ergie napisał/a:
Niewiadome :mrgreen:

w tytule wszystko opisane ;P

Cytat:
A kiedy ma się ma odbyć

Cytat:
zgodnie z założeniami stałymi to pierwszy weekend września

Trzaska
XIII. Prawnik/Kadett
Andrzej Chojnacki

Wysłany: 2017-04-14, 23:28   

Trudno prawdopodobnie znowu nie będę mógł

ergie
XI. Akcesista/Leutnant

Wysłany: 2017-04-15, 14:08   

Pudelek@ Znaczy się jedziemy do Sanoka, a potem idziemy tam gdzie świńskie żołnierskie piosenki słychać ;)

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-04-15, 23:20   

Spotkanie zaczyna się zawsze tradycyjnie przy ławeczce Szwejka, tam jeszcze nie śpiewamy świńskich piosenek ;)

ergie
XI. Akcesista/Leutnant

Wysłany: 2017-04-16, 16:54   

aaaaa... czyli przybywam do Sanoka 6.00 i gnam prosto na szwejkową ławeczkę :mrgreen: :mrgreen:

Trzaska
XIII. Prawnik/Kadett
Andrzej Chojnacki

Wysłany: 2017-04-19, 22:45   

Nie dałoby się w drugi weekend września ?

ergie
XI. Akcesista/Leutnant

Wysłany: 2017-04-20, 12:08   

Pudelek@ chcesz nerwosol? :mrgreen: ... chyba zdrowiej będzie nie czytać tego watku, tylko pojechać w ciemno :roll:

Trotta
Książę
In deinem Lager, Österreich!

Wysłany: 2017-04-20, 12:55   

Jedyny termin, z którego wszyscy byliby równie zadowoleni to taki, w którym nikt by nie mógł przyjechać :razz:

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-04-20, 13:21   

ergie napisał/a:
chyba zdrowiej będzie nie czytać tego watku, tylko pojechać w ciemno

zawsze można pojechać do Sanoka bez okazji ;) Artur zapewne w tym terminie już tam będzie, więc tylko liczba biesiadników byłaby okrojona :lol:

Deutschmeister
XII. Praktykant/Fähnrich

Wysłany: 2017-06-26, 15:08   

Was Neues w temacie?

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-08-01, 18:59   

Chyba nic. Nikt się nie odzywa, a to już tylko miesiąc. :roll:

Art
XX. Rekrut

Wysłany: 2017-08-02, 20:29   

Być będę, SSMAW oficjalnie nie robię, bo muszę w końcu kiedyś odpocząć.
A nieoficjalne, bez plakatów, napięć, zadęć i cudów na kiju - to coś będzie...
Termin znany - czas - jak w filmie co to grał Rondle Odwłok "Gdzieś koło północy"...
Potem - pewnie kwiatki na grobie von Wrocienia, a właściwie von Wrocień...
A potem - hulaj dusza...
Ze dwa stoliki zamówię...
W czasie SSMAW czeka nas mała, skromna uroczystość. Kilka osób zawiadomię, jaka, żeby mi pomogli coś wymyślić...
No i to by było na tyle z przodu co i z tyłu...
Przeżywam, bo jadę na Wolin wikingować się... to będzie też mój debiut jako wytwórcy pochewki do Halsmessera... takiego 7,5 cm nożyka dla damy, na szyję... zawodowiec pochwalił pomysł !
A gdyby ktoś miał jakiegoś pomysła, to niech pisze... no, nie na Berdyczów, ale na pocztę róg Brackiej i Trębackiej...

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-08-02, 23:06   

Noo, to wreszcie dobre wiadomości :) Czyli - jak rozumiem, pierwszego w piątek wieczorem spotkanie integracyjne we wiadomym miejscu? :)

Trotta
Książę

Wysłany: 2017-08-03, 08:22   

Hmm, może jakimś cudem dałbym radę wpaść w piątek, przelotem.

Deutschmeister
XII. Praktykant/Fähnrich

Wysłany: 2017-08-07, 20:56   

Pudelek napisał/a:
Chyba nic. Nikt się nie odzywa, a to już tylko miesiąc. :roll:

Jak Nikt !? Odezwałeś się przecież.
Choć istotnie, od wpisu Pudelka w urodziny jednego Austro-Węgra, 20 kwietnia to ciszaaa w tym temacie.

My się już nie zmobilizujemy. Zrobiło się nas czworo, a tych dwóch młodszych to tak cierpi i się odparza w tych fotelikach, że nie mam serca ich męczyć. Kiedyś dzieci skikały sobie po tylnym siedzeniu, albo spały na kocyku i fiatem do Grecji można było dojechać, a teraz... Gdyby choć kilka postów było, to by było wiadomo, że temat żywy i najęlibyśmy jakiegoś pancernego do karmienia psa i napalenia w piecu, a sami, etapami jechali trzy dni w te, a dwa dni we wte, zwiedzając nocująco Kazimierz Dolny, Zamość, Sanok, Baranów i Ćmielów, ale teraz to już klops.

Najsmutniejsze w tym wszystkim, to, że 32LIR i 20IR w ogóle nie wiem gdzie się realizują "w klimacie epoki" bo przecież na jednej reko bitwy pod Gorlicami rok przejechać, to się nie da. A od Nich to już cicho od lat.

Zakładam, że za rok może nastąpić jakaś mobilizacja na C-lecie "Śmierci Wiedźmy", to i hasło Spotkania jest i w sumie panelu też "Azaliż istotnie wiedźmą była i czy komu teraz lepiej"?

Deutschmeister
XII. Praktykant/Fähnrich

Wysłany: 2017-08-07, 21:06   

Art napisał/a:
jadę na Wolin wikingować się...
Oby się toto udało. Bo wszelkie reko to na azory schodzą i liczbą i poziomem. Byliśmy jako kierowcy trzech wikingów na Wolinie w 2010 i już wtedy impra siadała. W tym roku z Wolina mają zrobić się Dymarki (rock, szanty, discopolo), a z Dymarek to w tym roku zrobili festyn peezelu taki, że Dymarki Świętokrzyskie odbyły się w Wiosce Gotów w Masłomęczu koło Hrubieszowa. Jak się do czego wójt dorwie, w nadziei, że piniądz zgarnie, to zarżnie na pewno i w Wolinie i w Nowej Słupii. I w Sanoku by zarżnęli, gdyby się samorządowcy za to wzięli. To już lepiej niech będzie nielicznie i lajtowo, ale autentycznie.

ergie
XI. Akcesista/Leutnant

Wysłany: 2017-08-11, 13:39   

Detschmeister@ bo wszystko do czego ktoś dokłada publiczne lub sponsorskie dutki schodzi na psy... jedyna nadzieja jest w drugim obiegu, undergroundzie... i tak jest już od wieków... kto tego nie rozumie wciąż chodzi rozczarowany.. i to nie tylko u nasz w Polszcze...

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-08-21, 13:14   

jeśli za rok będzie taki odzew jak w tym roku, to większego sukcesu nie widzę :(

My się wybieramy, liczę, że jednak w kilka osób się spotkamy, a jak nie, to chociaż pozwiedzamy okolicę...

Trotta
Książę

Wysłany: 2017-08-21, 13:38   

Ech, popisałbym w tym wątku, ale w ustalonym terminie nie mogę i szlus. Żal, po raz pierwszy od lat nie poczuję sanockiego słońca...

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-08-21, 14:59   

nawet w piątek?

Trotta
Książę

Wysłany: 2017-08-22, 06:55   

Ciężko by to było i na wariackich papierach. Jak się uda - to się uda.

Art
XX. Rekrut

Wysłany: 2017-08-22, 06:56   

1. Wystawki nie będę robił.
2.Plakatu nie będzie.
3.Identyfikatorów nie będzie.
4.Stolików nie rezerwuję.
5.Będę o 12:00 przy Szwejku.
Sądzę, że jeśli 5 osób będzie, to będzie sukces. Czyli liczebnie wracamy do I SSMA-W...
Nastąpiło zmęczenie materii lub syndrom wypalenia... Jak go zwał, tak go zwał, ale czas na emeryturę...

Allonsanfan
Baron

Wysłany: 2017-08-23, 09:44   

Art napisał/a:
Nastąpiło zmęczenie materii lub syndrom wypalenia...

Chyba nie tylko jeśli idzie o Sanok. Od jakiegoś czasu obserwuję coś podobnego na tym forum.

W każdym razie życzę udanego sanockiego spotkania i jak największej frekwencji.

wedrownik54
XX. Rekrut

Wysłany: 2017-08-28, 12:25   

No ja postaram się być w piątek

wedrownik54
XX. Rekrut

Wysłany: 2017-08-28, 17:52   

Pudelek a Ty będziesz w piątek

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-08-28, 18:56   

Tak, przyjeżdżamy w piątek, jak to tradycyjnie bywało :) W niedzielę też mamy zamiar być ;)

wedrownik54
XX. Rekrut

Wysłany: 2017-08-28, 19:12   

super i spanie ta, gdzie zwykle

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-08-28, 21:54   

Nie, tym razem zmieniliśmy na obiekt bardziej w centrum,bo kemping wychodził niewiele taniej, a jednak dość daleko (teraz kemping mieści się na Sosenkach, a nie przy samym skansenie).

Deutschmeister
XII. Praktykant/Fähnrich

Wysłany: 2017-08-31, 16:44   

Art napisał/a:
Nastąpiło zmęczenie materii lub syndrom wypalenia... Jak go zwał, tak go zwał, ale czas na emeryturę...
Z tym zmęczeniem cos jest. Jak jeden zasypia, to drugi się budzi... więc starsi nie śpią prawie wcale... :-) No i te 719 km w jedną stronę ciągnąc takie bąble to grzech trochę. Daleko ten Sanok. Nawet ostatnio na przetarg przez tę odległość nie zdążyli...

A co do całego reko, to po prostu (wg TOK FM) poziom zadowolenia konsumentów jest najwyższy od 1977 roku, bezrobocie najniższe w historii, to i naród wyżywa się w realu, a światy równoległe do kompensowania codziennych niepowodzeń straciły na wzięciu. Widać to na spadku liczby księżniczek i rycerzy wśród rekonstruktorów XIII-tki i na wymarciu całego pokolenia 15-25-latków wśród wikingów. Chłopak z Lidla nie muszą już być centurionami i jarlami, by poczuć się dowartoścowani (3800 PLN miesięcznie na start u nas we wsi).

Może jest też coś w tym, że c.k. epoka - po wyjściu poza czar "Przygód Szwejka" i "C.K.Dezerterów" zaczyna wygląć mniej jak atrakcyjna Sisi, a bardziej jak "wiedźma Austria". Trudniej miłośnikować.

wedrownik54
XX. Rekrut

Wysłany: 2017-08-31, 18:21   

Ja zamelduję się w Sanoku w piątek

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-08-31, 22:09   

stara gwardia nie wymięka ;)

Trotta
Książę

Wysłany: 2017-09-01, 08:29   

a ja niestety muszę poprzestać na życzeniu Wam dobrej zabawy. W tym roku nie przeskoczę pewnych rzeczy.

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-09-04, 19:28   

Wieści o zmęczeniu były przedwczesne - zjawiło się w sumie kilkanaście osób, praktycznie sami weterani :) Trzydniowy maraton integracyjny zakończony :) Dzięki Arturze i wszyscy inni :)

Trotta
Książę

Wysłany: 2017-09-05, 06:47   

Cieszę się, że się udało, napiszcie coś więcej!

Pudelek
I. Premier/Feldmarschall

Wysłany: 2017-09-05, 09:50   

Jak ogarnę zdjęcia to wrzucę próbkę :)

argo
VIII. Radca/Major
naczelny madziarożerca forum ;-)

Wysłany: 2017-09-06, 16:20   

Deutschmeister napisał/a:

A co do całego reko, to po prostu (wg TOK FM) poziom zadowolenia konsumentów jest najwyższy od 1977 roku, bezrobocie najniższe w historii, to i naród wyżywa się w realu, a światy równoległe do kompensowania codziennych niepowodzeń straciły na wzięciu. Widać to na spadku liczby księżniczek i rycerzy wśród rekonstruktorów XIII-tki i na wymarciu całego pokolenia 15-25-latków wśród wikingów.

Ja bym Kolego powiedzial ze jest wprost przeciwnie, nie wiem jak u wikingow czy innych rzymian bo nie moje klimaty, ale ludzie zaczeli miec kase, zaczeli sie mniej przejmowac jak dociagnac do pierwszego i zaczeło ich byc stac i finansowo i co wazne psychicznie na zajmowanie sie " glupotami" czyli hobby, to ze odpadli ludzie ktorzy w ten sposób sie chcieli dowartosciowac to kolejny pozytyw, teraz bawia sie w to ludzie ktorzy robia to bo ich temat interesuje, a nie dlatego ze bycie "jarlem" czy innym "centurionem" daje plus 10 do lansu i wszystkie laski na wieczornych baletach moje :lol: u mnie w grupie ( robimy szeroko pojety wermacht oraz ss) pokazal sie nowy narybek po długoim okresie stagnacji wiec ja tego tak nie widze jak Ty , w reko ck armii tez widze nowe ( i co wazne młode) twarze.

Może jest też coś w tym, że c.k. epoka - po wyjściu poza czar "Przygód Szwejka" i "C.K.Dezerterów" zaczyna wygląć mniej jak atrakcyjna Sisi, a bardziej jak "wiedźma Austria". Trudniej miłośnikować.

Jeśli ktos brał sie za reko a nie mial tak podstawowej wiedzy na temat Austrowegier to sorry ale nawet mi go nie zal, jesli sie rekuje dana armie czy okres to sorry ale bierze sie ja z calym dobrodziejstwem inwentarza, jesli kogos boli ze k.u.k. Armee tez wieszała cywilów i dopuszczała sie zbrodni wojennych ( jak kazda zreszta armia) i np w Serbii zachowywala sie niewiele lepiej od wermachtu 30 lat pozniej to juz jest jego problemi powinien sie zastanowic czy jest to hobby dla niego, bo przedstawaia sie faktyczna historie a nie polukrowana laurke.
Mnie prywatnie to nie przeszkadza bo potrafie rozgraniczyc Auistrowegry czasow pokoju, od wojny gdzie wyłażą na wierzch najgorsze ludzkie instynkty, zreszta w tej armii bili sie za Galicje ( czyli swoje domy i gospodarstwa) moi przodkowie, to qrcze kogo mam rekonstruowac jesli juz chcę ? carskich ? brrrrrrrr .....normalnie mnie trzepie jak sobie pomysle :P

Deutschmeister
XII. Praktykant/Fähnrich

Wysłany: 2017-09-13, 20:00   

argo napisał/a:
u mnie w grupie ( robimy szeroko pojety wermacht oraz ss) pokazal sie nowy narybek po długoim okresie stagnacji wiec ja tego tak nie widze jak Ty , w reko ck armii tez widze nowe ( i co wazne młode) twarze.

Jeśli ktos brał sie za reko a nie mial tak podstawowej wiedzy na temat Austrowegier to sorry ale nawet mi go nie zal

Wieść o nowym narybku po długim okresie stagnacji, hm, pardonsik, potwierdza to, co zaobserwowałem i opisałem. Istotnie, w tym roku, po raz pierwszy od 2011 roku wzrosła np. konsumpcja żywności lepszej jakości, tzn. ludzie zaczynaja miec znów środki na lepsze życie, czyli i na zainteresowania. Tylko cała Правда cała dobę tego nie widzi, co widzi już nawet agencja Moody podnoszac rating. To, że frustraci nie szukaja kompensaty w reko może tylko cieszyć. Natomiast, co do wiedzy podstawowej, to i podstawowa i pogłębiona i incydentalna (vide "Cesarz Ameryki") nie daje szybko obrazu całości. "Krótkim kursem" Austro, bo nie wypowiadam się na temat Węgier, może być pobyt we współczesnej Austrii, zakładajac, że obecna tytułomania, tromtadracja, biurokratyczne celebrowanie, Wiener Schlamperei, dulszczyzna i wieczna kontestacja, to tylko cień tego, co było. Za C.K. Monarchia przemawia za to ogromnie, to, że ww. przywary podane były w oprawie godnych najgłębszej tęsknoty dobrych obyczajów, starannie dobranej odzieży i dopasowanej do krajobrazu architektury. I tego pięknym reliktem jest stary Sanok.

Odpowiedz do tematu