Austro-Węgry Strona Główna Austro-Węgry
Historia wyjątkowego wielonarodowego państwa Habsburgów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Album - zdjęcia cmentarzy 1986-87 / 2014.
Autor Wiadomość
Jan Majewski
XVI. Kupiec/Zugsführer
JM

Wysłany: 2016-11-29, 14:31   

Incubus napisał/a:
Ja niestety się zagapiłem. Czy można prosić o namiary tych księgarń, a najlepiej do konkretnych osób, do których można by się zwrócić w kwestii nabycia?

Na pewno kilka egzemplarzy ma Libra Rzeszów, możesz spróbować też w Mieszko Gorlice. Powodzenia

sklsk
XVII. Rzemieślnik/Korporal

Wysłany: 2016-11-29, 19:09   

w Rzeszowie jeszcze dostępna, i koszty transportu (zwłaszcza do kiosku są przyjazne) uszczupliłem tam przed chwilą zasoby o jeden egzemplarz. Taki prezent mikołajkowy ;)
Niestety drożej, ale jest jeszcze tutaj - http://antykwariat-filar....ducts_id=119101

Incubus
VIII. Radca/Major
Zwykły przechodzień

Wysłany: 2016-11-29, 22:14   

Poszedłem w ślady sklsk. Niestety, adres www Mieszka z Gorlic został zhakowany (czy jak to tam zwał), bo kieruje do strony ze szmatami :cry: , znaczy z ubraniami :smile:

Jan Majewski
XVI. Kupiec/Zugsführer
JM

Wysłany: 2016-12-03, 14:25   

Incubus napisał/a:
(...) Niestety, adres www Mieszka z Gorlic został zhakowany (czy jak to tam zwał), bo kieruje do strony ze szmatami :cry: , znaczy z ubraniami :smile:

Strona Księgarni Mieszka dalej nieaktywna. Byłem dzisiaj w księgarni i okazuje się, że mają jeszcze 16 sztuk mojej książki. Myślę, że to chyba jedyne miejsce gdzie można ją jeszcze dostać.
Za zgodą księgarni podaję namiary: Gorlice, Legionów 16 tel. 18 353 67 68
właściciel Wojciech Parzyk.

sklsk

Wysłany: 2016-12-05, 19:18   

W Libre Rzeszów już niedostępna

Zainteresowałem się tą książką właśnie ze względu na fotografie, choć raczej nigdy bym nie kupił typowego albumu z fotkami. Ktoś wspominał o wadze i to troszkę zniechęcało do zakupu, bo myślałem że warto coś takiego mieć przy sobie jak by się wyskakiwało w ten teren.
To co otrzymałem niestety nie nadaje się to do eksploracji w terenie, ze względu i na wagę i na format (nie wiem dlaczego ale spodziewałem się przybliżonego A5 a nie A4).

Trzymam teraz w ręku to opasłe tomisko, to nie książka, to jest album.
Album najlepszy jaki widziałem. Dawno nie byłem pod takim wrażeniem wydawnictwa. Teraz żałuję że nie kupiłem bezpośrednio od autora, miałbym autograf a pozycja ta będzie traktowana u mnie z wielkim szacunkiem.
Ze swojej stron mogę powiedzieć tylko dziękuję, jestem pod ogromnym wrażeniem.

Idealnym rozwiązaniem byłoby dołączenie miękkiej ściągawki z informacjami jak trafić do tych cmentarzy ;) by można było zabrać w teren.

Cały czas sobie zadaję pytanie jak u licha można wydać coś takiego w takiej cenie (tak niskiej cenie), przecież to jest chyba w cenie ryzy papieru kredowego.

Niestety mój egzemplarz nosi ślady zarysowań na tylnej okładce

DAR
VII. Nadradca/Oberstleutnant

Wysłany: 2016-12-06, 00:06   

sklsk napisał/a:
z informacjami jak trafić do tych cmentarzy

Jeśli zadowolą Cię współrzędne GPS to zajrzyj na moją stronę
www.cmentarze.siemiaszko.eu
tam znajdziesz plik Excela ze współrzędnymi prawie wszystkich cmentarzy oraz bezpośrednimi odnośnikami do mapy Googla. Kilka zdjęć też tam znajdziesz :wink: choć to nie to samo co w publikacji Jana :oops: gdzie największe wrażenie robi na mnie zestawienie starych i nowych zdjęć...

sklsk

Wysłany: 2016-12-06, 07:15   

Nie myślałem akurat pod swoim kontem bo zazwyczaj namiary mam przy sobie, ale warto mieć taką skrótową informację w kieszeni.
Na stronie byłem ;)

Jan Majewski
XVI. Kupiec/Zugsführer
JM

Wysłany: 2016-12-06, 22:55   

sklsk napisał/a:

(...)Album najlepszy jaki widziałem. Dawno nie byłem pod takim wrażeniem wydawnictwa.(...)

Cały czas sobie zadaję pytanie jak u licha można wydać coś takiego w takiej cenie (tak niskiej cenie), przecież to jest chyba w cenie ryzy papieru kredowego.

Dziękuję bardzo za tak ciepłe słowa o albumie którego jestem autorem. Fakt, do kieszeni się go nie schowa, znam osoby które wędrowały z nim po górach Beskidu Niskiego, przez kilka dni taszcząc go w plecaku, ale tu chodziło o porównanie stanu dzisiejszego ze zdjęciami archiwalnymi.
Jeżeli chodzi o opisy dojść do poszczególnych cmentarzy, to do ich zamieszczenia w albumie początkowo sceptycznie nastawiony był Rysiek Bryzek, czyli osoba która „zmiksowała” całość (bardzo profesjonalnie, jeszcze raz wielkie uznanie), ale w końcu ja byłem autorem i… wydawcą, więc stanęło na moim. Żaden z wydawców nie chciał wydać tej książki, bo temat niszowy, więc się nie sprzeda, a gdy mówiłem o 1500 egz. rozmowa się urywała. Założyłem więc wydawnictwo, aby samemu ją wydać. Stąd taka cena, dodatkowo wydrukowana, aby żadnego właściciela księgarni nie kusiło jej podnosić. Zresztą za pośrednictwem księgarń rozprowadziłem tylko ok. 200 egz. Koszt składu i druku się zwrócił, na rynku zaś pojawiła się pozycja, która pokazuje jak cmentarze z I WŚ w okręgach I-IV wyglądały trzydzieści lat temu, ile zrobiono, ale też ile pracy trzeba włożyć, aby wszystkie wyglądały jak pozostawił je major Broch. Cieszy to, że zdjęcia z kilkunastu cmentarzy pokazane w tym albumie są już nieaktualne, ponieważ wykonano mniej lub bardziej zaawansowane ich remonty.
Jeżeli chodzi o autograf (fakt, sama chęć jego posiadania bardzo mi schlebia), to na ostatniej stronie albumu jest mój tel. oraz e-mail, zawsze można się spotkać (w najbliższą sobotę np. w schronisku na Wierchomli w Beskidzie Sądeckim :lol: ).

sklsk

Wysłany: 2016-12-07, 10:21   

Niestety nie wszyscy stosują się do zalecanej ceny -
http://antykwariat-filar.pl/shopping_cart.php - 126 zł
Może kiedyś uda się spotkać, choć ciężko znaleźć czas by wygrać się te rejony.
Pozdrawiam

Incubus
VIII. Radca/Major
Zwykły przechodzień

Wysłany: 2016-12-07, 22:52   

Korzystając z tego, że wątek ten jest tak wyraźnie spersonalizowany, pozwalam sobie skierować swą wypowiedź ad personam.
Janie, Twój album to czysta metafizyka! Spędziłem nad nim 2 godziny i zostałem porażony, następna porcja jutro; muszę się z tym przespać. Powinien być lekturą obowiązkową na akademickich kursach etyki. Kapitalne studium naszej narodowej moralności, funkcjonującej jedynie w skrajnych wartościach. Patrząc na te pięknie odnawiane cmentarze, dzieła sztuki przecież, nie sposób nie zapytać: gdzie byliśmy w 1986 roku?! Gdzie był nasz, z takim pietyzmem uprawiany na co dzień, z naszą narodową chorobą cmentarną – lastricosa ordinaria, kult zmarłych? To przecież takie – wydawałoby się – oczywiste, ludzkie – dojrzeć pod spróchniałym krzyżem w polu bliźniego, nierzadko ojca, dziada, brata… Cóż, w naszym ludowym uniwersum, pamięć pokoleń jest bardzo krótka, dwa wstecz i – basta!
Patrząc na te pięknie odnawiane cmentarze, nie ukrywam, że z tyłu głowy kołacze mi obawa: na jak długo starczy obecnej werwy i zapału. Czy wobec kolejnego np. 1500+ (to przykład, proszę nie doszukiwać się tu kryptopolityki z mojej strony), nie okaże się, że trzeba gdzieś poszukać oszczędności?
Janie, jesteśmy równolatkami i pytanie, gdzie byliśmy w 1986 roku, kieruję również do siebie. Podczas, gdy Ty byłeś tam, gdzie widzimy, że byłeś, kiedy dawałeś świadectwo temu, czego inni zapomnieli, ja w analogicznej szkole pisałem pracę o architekturze… starożytnego Rzymu i Bizancjum. Oczywiście, nie widząc jej na oczy. Ot i cała różnica, komentarz zbyteczny.
Odnosząc się do Twego albumu, jako voluminu – popełniłeś rzecz wielką, także jeśli chodzi o poziom edytorski. Piękne zdjęcia to oczywiście wspomniana wyżej metafizyka, dobrze dobrany format, super layout. Parę potknięć na etapie korekty można wybaczyć. No i ten ciężar… Podjąwszy nieopatrznie przesyłkę w trakcie służbowych wędrówek po mieście, musiałem przyznać, że kupa książki… Ale też świadomość tego, co dźwigam, co za chwilę rozpakuję, nie czekając wieczora, wynagradzała trud. No i last but not least, warstwa tekstowa twojego autorstwa – świetna!
Do wszystkich, którzy z akceptującym dystansem odnieśli się do ceny albumu – proszę wskazać, gdzie za mniej niż dwukrotność ceny nominalnej kupilibyście podobnej rangi wydawnictwo?
Janie - serdecznie dziękuję.

DAR

Wysłany: 2016-12-07, 23:35   

Nic dodać, nic ująć :!: :grin:

Ursus
Hrabia
FAHNEN.republika.pl

Wysłany: 2016-12-08, 08:48   

Zaszedłem kiedyś do sieciowej księgarni, patrzę, a tam taki raczej cienki album o cmentarzach I wojny z Wolą Cieklińską u dołu okładki. Patrzę na cenę: 30 zł. Brać? Pamiętałem, że jest w co drugiej księgarni. Nie! Przecież miałem kupić książkę Majewskiego — trzeba szarpać, póki są. Zamówiłem i nie żałuję, zdjęcia są hipnotyczne. Zajechałem we wrześniu do Krempnej, a tam z nieba pompa. Poszedłem na cmentarz, trzasnąłem ze trzy fotki przez zamglony obiektyw i stwierdziłem: a co mi tam, są dobre zdjęcia u Majewskiego. Taką siłę ma ten album. W okolicy Nowego Żmigrodu korzystałem zresztą z zawartych w albymie wskazówek dojazdu i zdały egzamin. Bo przecież nie ma co liczyć na tablice Szlagu Fontu :D

Incubus
VIII. Radca/Major
Zwykły przechodzień

Wysłany: 2016-12-08, 20:52   

Ursus napisał/a:
taki raczej cienki album o cmentarzach I wojny z Wolą Cieklińską u dołu okładki. Patrzę na cenę: 30 zł.

Masz na myśli chyba bardzo ładny album J. Jasonka, który nabyłem za zadziwiająco niską cenę, chyba 20 zł, w księgarni na Szewskiej. Podarowałem go przyjacielowi z Tarnopola, a potem już nigdzie go kupić nie mogłem, a bardzo żałuję. Jeśli ktoś wie, gdzie można kupić, proszę o informację.

Jan Majewski
XVI. Kupiec/Zugsführer
JM

Wysłany: 2016-12-08, 22:22   

Incubus napisał/a:
Ursus napisał/a:
taki raczej cienki album o cmentarzach I wojny z Wolą Cieklińską u dołu okładki. Patrzę na cenę: 30 zł.

Masz na myśli chyba bardzo ładny album J. Jasonka, (...)

Myślę, że Ursus ma na myśli album Marcina Pielesza "Cmentarze z I wojny światowej" wydawnictwa Dragon.
Przy okazji jeszcze raz duże podziękowania za tak pozytywną opinię jaką wystawiliście mojemu albumowi. Motywują one do dalszego zainteresowania tematem, co widać ze zdjęć zamieszczanych w innym wątku w tym dziale. Po południu wróciłem ze 118-tki Staszkówka, prace dobiegają końca. Dzisiaj ułożono ostatnie kamienie na pylonach, jutro dokończenie fugowania, impregnacja ostatnich warstw i rozbiórka rusztowań. Mogiły i alejki uzupełniają ziemią. Naprawdę solidny remont, duże uznanie dla firmy która go wykonuje.

Trotta
Hrabia
In deinem Lager, Österreich!

Wysłany: 2016-12-09, 07:58   

Oj, trza sprostować chyba, żebyśmy nie stworzyli nieistniejącej pozycji. Bo już chciałem poszukiwać nowego albumu :wink:
Autorem jest M. Pielesz. Nie istnieje, przynajmniej jak dotąd, album autorstwa J. Jasonka. Ale na stronie internetowej, prowadzonej przez J. Jasonka a poświęconej cmentarzom wojennym zamieszczona została informacja o albumie M. Pielesza:
http://www.cmentarze.jasonek.pl
Figurujące obok słowa : "autor: J. Jasonek" odnoszą się do autorstwa notki o albumie (tak jak i notek poniżej), nie zaś samego albumu.

Ursus
Hrabia
FAHNEN.republika.pl

Wysłany: 2016-12-09, 08:07   

Incubus napisał/a:
Masz na myśli chyba bardzo ładny album J. Jasonka, który nabyłem za zadziwiająco niską cenę, chyba 20 zł, w księgarni na Szewskiej. Podarowałem go przyjacielowi z Tarnopola, a potem już nigdzie go kupić nie mogłem, a bardzo żałuję. Jeśli ktoś wie, gdzie można kupić, proszę o informację.

Jak dorwę, to Ci kupię. Może właśnie najprędzej w Trójmieśce, bo tu się tym nikt nie interesuje ;)

Incubus
VIII. Radca/Major
Zwykły przechodzień

Wysłany: 2016-12-09, 08:26   

Trotto, trafiłeś w sedno! Pisałem, mając w głowie obraz widziany dawno temu, stąd takie skojarzenie. Nie zmienia to faktu, że albumik ładny. Będę wdzięczny, Ursusie!

Jan Majewski
XVI. Kupiec/Zugsführer
JM

Wysłany: 2016-12-09, 13:26   

Książka o którą pyta Incubus jest do nabycia w księgarni Mieszko Gorlice (ok. 30 egz. na stanie), cena poniżej 20 złotych. Co ciekawe księgarnia posiada podobną ilość egzemplarzy książki Agnieszki Partridge "Otwórzcie bramy pamięci" z 2005 roku, która również poświęcona jest cmentarzom z I WŚ. Kontakt kilka postów wyżej.

Incubus
VIII. Radca/Major
Zwykły przechodzień

Wysłany: 2016-12-09, 15:45   

Dzięki, Janie, za cenną informację.

tadeks
XX. Rekrut

Wysłany: 2017-02-05, 12:09   

Witam wszystkich Forumowiczów.
Dziś zarejestrowałem się na forum, to jest mój pierwszy post.
Pragnę potwierdzić wszystkie pozytywne opinie o albumie Jana Majewskiego i dołączam się do gratulacji i podziękowań za to co stworzył, a my możemy tym cieszyć się.
Pisano w tym wątku o tym, jak i gdzie album kupowano. Pisano taż o wadze i rozmiarach albumu.
U mnie było tak:
wiedziałem o ukazaniu się albumu, czytałem o jego zawartości kilka miesięcy po ukazaniu się. W kwietniu 2016 roku wędrując po BN znalazłem się w Szymbarku. Po zejściu z cm. 74 wchodziliśmy do skansenu. Tam w kasie widzę JEST ALBUM! Cena 59 zł. Nie zastanawiałem się ani chwili, kupiłem. Oj ciężko było go dopakować do plecaka, a potem musiałem te dodatkowe 3 kg nosić po górach przez tydzień. Ale nie żałuję.
Autora udało mi się poznać i osobiście podziękować za album w dzień zakończenia Spotkania Miłośników BN w Zdyni.
Myślę, że drugie wydanie, które za kilka lat się ukaże też będzie cieszyło się podobnym uznaniem i będzie chętnie nabywane.

DAR

Wysłany: 2017-02-05, 22:11   

Witamy na forum :grin: a na drugie wydanie czekamy z niecierpliwością :!:

Jan Majewski
XVI. Kupiec/Zugsführer
JM

Wysłany: 2017-02-06, 23:45   

Witaj na Forum Tadeks. Dzięki za miłe słowa, w Zdyni za dużo nie pogadaliśmy.Twoje towarzystwo już się spieszyło do domu. W książce na ostatniej stronie są moje namiary, więc jak będziesz się wybierał w BN daj znać.
Nie podpuszczajcie mnie razem z DAREM na drugie wydanie, chociaż wiem, że na zachodniogalicyjskich cmentarzach z I WŚ od kilku lat zachodzą zmiany i warto by je pokazać. Na razie przymierzam się do przeredagowania mojej strony internetowej która promowała album. Opisać dojścia do cmentarzy we wszystkich XI okręgach, włożyć trochę fotek. Poza tym internet na bieżąco daje możliwość korygowania popełnionych błędów. Papier jak mówią wszystko przyjmie, ale ewentualne błędy trudno skorygować. Potem inni cytując jakieś fragmenty publikacji powielają je. Sam wiem, że w ten sposób popełniłem kilka błędów w moim albumie. Errata też ukaże się na stronce.

DAR

Wysłany: 2017-02-07, 23:09   

Małe podpuszczenie nie jest złe... :wink:

tadeks
XX. Rekrut

Wysłany: 2017-02-11, 11:21   Album

Mam pytanie do autora albumu. Myślę, że odpowiedź będzie interesowała wszystkich posiadaczy albumu, dlatego pytam tu.
Interesuje mnie intencja, założenie autora:
teksty inskrypcji przedstawiane w albumie tekstem (nie na zdjęciach) są/miały być tekstami istniejącymi rzeczywiście na cmentarzach,
czy tekstami autorów tekstów, pierwowzorów.
Przeglądając teksty inskrypcji w różnych źródłach, drukiem i zdjęcia, zauważam dużo różnic pomiędzy założeniami autorów, a tym, co jest na cmentarzach. Stąd moje pytanie.

Jan Majewski
XVI. Kupiec/Zugsführer
JM

Wysłany: 2017-02-12, 00:06   

Przygotowując mój album do druku, skupiłem się na zdjęciach które zamierzałem tam umieścić.
Pisząc tekst, do dyspozycji miałem polską wersję reprintu książki Rudolfa Brocha, oraz trzy tomy „Polegli w Galicji Zachodniej 1914-15” Jerzego Drogomira. Z tej ostatniej podałem informacje o poległych pochowanych na poszczególnych cmentarzach, natomiast z Brocha zacytowałem inskrypcje przetłumaczone na język polski. Inskrypcje w języku niemieckim pochodzą z internetu, lub były bezpośrednio odpisywane ze zdjęć tablic inskrypcyjnych. Nie znając niemieckiego nie zdawałem sobie sprawy, że przez to często powielam błędy, które od dawna krążą w sieci, lub są „zalegalizowanymi” pomyłkami bezpośrednio na tablicach inskrypcyjnych. Obecnie mając dostęp do niemieckojęzycznej wersji Brocha, oraz analizując zdjęcia tablic, robię erratę do albumu. Efekty umieszczę na mojej stronie internetowej, chociaż dalej będzie to tylko metoda porównań tablice-Broch. Cieszy więc Twoja inicjatywa próby korekty błędów w inskrypcjach, którą podjęliście z kolegą na innym forum.

Odpowiedz do tematu