Austro-Węgry Strona Główna Austro-Węgry
Historia wyjątkowego wielonarodowego państwa Habsburgów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
CK flota na Wiśle
Autor Wiadomość
krakał
Książę

Wysłany: 2014-04-06, 21:45   

Ależ nie. Tylko tyle, że ja bym za to nie becalował. Stemple owszem ładne, mogę wam tu powklejać co nieco (w cz-b kserokopiach), jak znajdę i jak znajdę normalny serwer hostingowy do zdjęć, bo imageshack się zmienił i wypiął na fora...

Art
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-24, 18:36   

Mister Jaskółowski współorganizuje imprezę parostatkiem w piękny rejs po Wiśle...
26.04.2014

Oczywiście z okazji 100 lecia Flotylli Wiślanej...
https://www.facebook.com/events/776697679030379/

Azarel
XIX. Chłop/Soldat

Wysłany: 2014-05-20, 11:03   

7 czerwca 2014- Tradycyjny Oddział C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 barona Edwarda von Beschi Twierdza Kraków i Muzeum Okręgowe w Sandomierzu otwiera ekspozycję poświęconą Flotylli Wiślanej "K. u. k. Weichsel Flottille". ekspozycja realizowana jest w ramach projektu "100 lat Flotylli Wiślanej i regulacji górnego biegu Wisły".

Brygadier
XII. Praktykant/Fähnrich
Bibliotekarz

Wysłany: 2014-05-23, 13:42   

Właśnie dostałem zaproszenie... Kto jeszcze będzie ?

Azarel
XIX. Chłop/Soldat

Wysłany: 2014-06-03, 14:23   

Będę :)

Brygadier
XII. Praktykant/Fähnrich
Bibliotekarz

Wysłany: 2014-06-21, 18:54   

Z pewnym opóźnieniem -kilka słów o wzmiankowanej wcześniej imprezie. :idea:
Było bardzo fajnie. Klimat austro - węgierski. Zobaczcie zdjęcia i relację:
http://nadwisla24.pl/2014...mierskim-zamku/
Gdzieś jest też filmik. :?:
Miałem wielką przyjemność poznania kilku nowych osób - z Forum w szczególności Azarela :lol: oraz Pana barona z Wiednia :shock:
Szczególnie miło rozmawiało się także z Romanem Kwietniem, żołnierzem - rekonstruktorem z Grupy ulubionego 72.Tulskiego Pułku Piechoty. :lol:
Z znanymi mi pogadałem o ważnych sprawach rocznicowo - pierwszowojennych (wrześniowa Konferencja o I wojnie).
Nie popełnię chyba nietaktu, jeśli już dzisiaj poinformuję, że około 7 -8 lipca na Zamku w Sandomierzu będzie otwarcie wystawy o Wielkiej Wojnie na Sandomierszczyźnie. Dałem tam trochę eksponatów ze swoich zbiorów (książki, prasa, pocztówki itp.) choć kolekcjonerem nie jestem. Wszystko to się "samo"uzbierało przez te lata poszukiwań i badań. :roll:
Jeśli będziecie w wakacje w Sandomierzu, zaglądnijcie do Zamku. Warto, wystawa będzie bardzo regionalna, o tym co tu się konkretnie wydarzyło. :lol:
I jeszcze sprawa osobista, mam nadzieję że Admin się nie bardzo pogniewa. Przez ostatnie prawie dwa tygodnie miałem awarię poczty. :sad: Jeśli pisaliście do mnie ostatnio - proszę o ponowny kontakt :oops:

pablo
V. Radca nadworny/Generalmajor
na froncie pod Lublinem

Wysłany: 2014-06-23, 13:33   

Brygadier napisał/a:
Jeśli będziecie w wakacje w Sandomierzu, zaglądnijcie do Zamku. Warto, wystawa będzie bardzo regionalna, o tym co tu się konkretnie wydarzyło

A długo będzie tam ta wystawa?

Brygadier
XII. Praktykant/Fähnrich
Bibliotekarz

Wysłany: 2014-06-23, 17:22   

Na pewno cały lipiec i sierpień, także we wrześniu. Dokładnej daty zakończenia jeszcze nie znam.

Gosc
III. Minister/General der Infanterie
Wątpić wątpiami - rzecz krasnoludzka.

Wysłany: 2014-06-24, 13:40   

Pochwalić.

Sandomierz fajne miasto.

Jedno co tutaj troche jednak nie gra to fakt, że miotacze min są domyślnie traktowane przez wszelkich autorów artykułów prasowych a następnie przez czytelników ( nie mówiąc o widzach) - a zatem są traktowane w kontekście 2 FsAR - jako artyleria forteczna. Podczas gdy jest to najwyżej broń wspomagająca piechotę czyli artyleria okopowa vel broń specjalna piechoty.

Chyba, że konferansjer/komentujący/wprowadzający jasno powiedziały co widać na prezentacji i co to ma czy nie ma wspólnego z fortecznością.

podroznik11
XX. Rekrut

Wysłany: 2014-07-11, 00:47   

14 września 2014 roku - prawne przekazanie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, unikalnych fotografii pierwszego polskiego oficera, który 3 listopada 1918 roku przejął w Krakowie k.u.k. Weichselflottille - kpt. Władysław Nawrocki. Miejsce uroczystości - Żychlin.
Pan Jaskółowski i Tradycyjny Oddział C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 Barona Edwarda Von Beschi już widzieli jak wygląda ten oficer. Od 26 kwietna kopia fotografii zacumowała w Krakowie.
Każdy pomysł i pomoc mile widziana ze strony organizatora.
Zapraszam.
506-313-896.

PiotrS
XIX. Chłop/Soldat

Wysłany: 2016-04-25, 18:07   

Witam

Polecam interesujący artykulik:

http://www.anw.pl/Dunajec_druk.html

Pozdrawiam serdecznie.

PiotrS

Ursus
Hrabia
FAHNEN.republika.pl

Wysłany: 2016-06-08, 14:59   

Na prośbę Arta wrzucam:

http://facet.interia.pl/h...jny,nId,2209279

krakał
Książę

Wysłany: 2016-06-08, 21:00   

Zagórski zwykle świetnie pisze, ale tu coś schrzanił...

Cytat:
C.K. armia zaczęła zajmować nadgraniczne miejscowości na lewym brzegu Wisły od poranka 2 sierpnia. Potyczki trwały zaledwie dwa dni. Już 4 sierpnia zajęto wyznaczone pozycje. Dopiero następnego dnia rosyjska obrona okrzepła, a artyleria usadowiona za Szreniawą rozpoczęła ostrzał wsi zajętych przez wojska monarchii.

No i piękne by to było, gdyby było prawdziwe... Wypowiedzenie wojny miało miejsce 5 sierpnia rano... A tu mamy jakieś epickie ćmoje-boje:

Cytat:
Austriacy odpowiedzieli ogniem kontrbateryjnym. Skutkiem pojedynku artyleryjskiego było zniszczenie wielu zabudowań, zwłaszcza kościołów, na wieżach których obie strony umieszczały stanowiska kierowania ogniem. Artylerzyści Habsburgów ostrzelali większość miejscowości leżących na lewym brzegu Wisły. Pociski spadły m.in. na Igołomię, Wierzbno, Wawrzeńczyce, Hebdów czy Śmiłowice. Mimo to Rosjanie raz za razem odrzucali atakującą piechotę i sami przechodzili do kontrataku. Aby przełamać impas, postanowiono wykorzystać okręty K.u.k. Weichsel Flotille.

Gosc
III. Minister/General der Infanterie
Wątpić wątpiami - rzecz krasnoludzka.

Wysłany: 2016-08-24, 10:23   

A tymczasem w ministerstwach...

http://biznesalert.pl/mat...-rzeczny-wideo/

Odpowiedz do tematu